| amyeuuu a întrebat:

din nou am o intrebare doar pentru fete hihi despre machiajuri etc... de la ce va comandati produse? lady-s avon? si ce folositi? Va machiati in fiecare zi? va dati in viecare zi cu rimel? folositi fond de ten mentionez am 14 ani nu vreau sa aud comentari de genul nu la varsta asta nu ai voie cu fond de ten adica odata pe saptamana sau o data la 2 sap. nu ce e asa de rau? cam atat.

Răspuns Câştigător
| sorinamihaela09 a răspuns:

Nu conteaza ce produse folosesti cand te machezi,bine nici sa fie de cea mai proasta calitate,dar de geaba folosesti produse cosmetice profesionale daca nu stii sa te machezi si arati ca un clovn,sau arati ca si cum ti-ai fi dat cu o masca pe fata,si inca un sfat,cand te machezi,seara inainte sa dormi sa nu uiti sa te demachezi si sa iti dai cu o crema pe fata, daca nu risti sa te umpli de cosuri foarte repede mai ales ca esti in perioada de pubertate, si din cauza fondului de ten ti-se usuca fata foarte rau si crema te ajuta, in caz de nu sti sa te machezi intra pe anumite site-uri de infrumusetare care te invata ce culori ti se potrivesc cu ochii tai, etc.afli mai multe lucruri. sper sa te ajute.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce de pretenții ai!
Folosesc mai mult de la Oriflame, L*Oreal, mai rar de la Avon.
Pa, pa.

| BombonicaXD a răspuns:

Eu comand de la Avon si Oriflame,de la Lady's niciodata(nu-mi inspira incredere si nici calitate,mi-e frica sa le folosesc,mai ales ca o prietena s-a ales cu o eruptie foarte urata pe gat de laun parfum de-al lor).
In primul rand,eu nu folosesc deloc rimel,niciodata,fiindca am si eu norocul(macar atat am si eu bun de la natura) sa am niste gene lungi, dese, arcuite si de un negru intens, asa ca nu vad de ce mi le-as strica cu rimel.Dat fiind faptul ca am MULTE imperfectiuni pe fata, fondul de ten mi-e indispensabil.Eu am 15 ani, nu vad de ce nu m-as da, la fel ca si la tine, la 14, daca ai nevoie, DA-TE! Sunt deja destule fetite de 10 ani care se dau, deci de ce nu ne-am da si noi? Iar daca e de calitate nu iti va distruge pielea in nici un fel. Take care.

| LolaLollita a răspuns:

Folosesc fond de ten doar la ocaziihappy in rest ma machiez zilnic. Folosesc produse pentru machiat dintr-o gama foarteee variata: avon, oriflame, lady's, no7, lacoste, l'oreal, elf, kallos...

| Kasia a răspuns:

Buna!
Eu nu folosesc nici produse de la Avon nici de la Lady's.Ma machiez in fiecare zi mai putin in weekend cand nu ies undeva ci doar ma plimb sau fac ceva cumparaturi.De obicei folosesc fond de ten, pudra, iluminator, rimel. Exista zile in care ma dau si cu farduri maro sau cu eyeliner negru lichid sau creion negru/maro pe care il blenduiesc.

| Almssy a răspuns:

Sus mama natura!

| emiliaalexandra a răspuns:

De la avon si oriflame.Nu ma machiez decat la evenimente speciale...

| FashionQueen a răspuns:

Buna, eu folosesc Mac, Yves Rocher, Channel, Kallos, Elf, L' Oreal. Nu-mi place Lady's. Avon e acceptabil.happy

| gabyella a răspuns:

Eu am un an de cand folosesc Yves Rocher..tot ce tine de cosmetica.Ma dau cu fond de la 14 ani.in primii doi nu ma dadeam foarte des.De un an il folosesc in fiecare zi, mai putin in weekend daca stau acasa..Rimel=in fiecare zi! O funditabig grin?

| DeeDee10 a răspuns:

Produsele de machiaj de la Avon mi se par bune, chiar daca nu le folosesc prea des