| Lanaa a întrebat:

Am o noua intrebare pentru fete.
Fetelor, voi de la ce varsta ati inceput sa va machiati? Si care sunt cele mai bune, dupa voi (rimel, farduri, fond de ten, etc.)?
Si, dati`mi si mie niste idei de machiaj discret (pentru scoala)
Stiu ca sunt 3 intrebari, multumesc mult.
Dau funda si votez fiecare raspuns.

Răspuns Câştigător
| xItsMe a răspuns:

Buna... eu nu prea ma machez prefer sa raman naturala dar, te pot ajuta happy.
Pentru scoala poti sa te machezi cu putin rimel, luciu de buze, oja (dar ai grija in ce masura te dai si sa nu fie culori tipatoare sa nu le sara in ochi profesorilor) cu farduri de culoarea pielii (putin mai inchisa) sau roz deschis, si fondul de ten iti face pielea mai aspra dupa ce te speli deci iti propun sa nu te dai happy
Si pentru mine cele mai bune sunt rimelul, fardurile si rujul. Si daca vrei sa ma asculti iti dau un sfat si la ce s-ar potrivi. Deci, poti sa.ti iei o rochita alb-negru eleganta, cu niste pantofi trendy si merge rimelul alb love struck, fardurile negre si rujul roz inchis sau rosu love struck La gat poti atasa un lant de argint discret, cat despre cercei, sa sara cat mai mult in evidenta. Nu.ti lasa parul desprins, prindeti-l intr.o coada de cal ca sa iasa cat mai mult in evidenta machiajul si accesoriile. happy Poti pune niste bratari, etc. Acum e iarna, deci trebuie sa porti blugi... Blugii merg bine cu un pulover de-acela crosetat (foarte la moda) si cu parul desprins, un machiaj putin mai neevident si cu niste cizme sau ghete negre, maro inchis sau gri love struck. Sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 20 de ani, cele de calitate ca și produse de machiaj după ce am încercat pe cele ieftine și am constat că nu sunt bune.
Pa, pa.

| IateyourCookie a răspuns:

Heyy. Ma machez de la 13 ani. Acum(14 ani) ma machez asa: corector, pudra, bronzer si/sau blush, strugurel apoi aplic glos, primer apoi fard(culori de roz, maro.), mascara, apoi imi fac sprancenele...

| bettynicoleta a răspuns:

Pai eu am inceput sa ma machiez cu cateva luni in urma(sunt in a VIII-a),pai cel mai bun mi se pare fondul de ten(in cantitati rezonabile pentru a nu dauna tenului) si machiaj discret pentru scoala ar fi sa te dai cu rimel (dar nu cu foarte mult,asa sa se observe subtil ca te-ai dat)fond de ten asa cum ti-am mentionat mai sus, luciu, strugurel sau ruj dar sa nu fie culori foarte tipatoare si daca vrei poti sa te dai si nputina culoare pleoapelor dar incearca o nuanta asortata cu vestimentatia din ziua respectiva. Sper ca am ajutat:*

| xItsMe a răspuns (pentru bettynicoleta):

Mersi ca imi copiezi raspunsul laughing... Doamne! xerox