| BeInnocent a întrebat:

Invatati pentru teste/teze? cam cat va ia si cum va concentrati?

4 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Fac tabele, diagrame, desene
Scriu ideile principale din fiecare lectie
Scriu o lista lunga de intrebari din lectie si apoi raspund la fiecare in scris.
Cam asa invat la istorie, geografie biologie...
La romana si matematica nu invat. doar citesc odata materia si restul... Dumnezeu cu mila.

| JustRoxanne a răspuns:

Buna! Eu nu prea invat, dar tot iau note mari (8, 9,10) tongue

| SoranaCs a răspuns:

Da invat pentru teza, imi i-a cam 2 ore si m concentrez ascultand muzica nu foarte tare dar nici foarte incet, moderat! Fundita?

| Runa a răspuns:

Maine am teza la romana! Imi e foarte frica. Eu prima data citesc tot ce ne-a predat si dupa repet...dar tot nu imi intra in cap. Mai rog pe cineva sa ma ajute cateodata (asa retin mai bine).