| Dalmore a întrebat:

Voi cum faceti sa aveti rabdare si sa va concentrati cand invatati? Cate ore puteti invata pe zi?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In sesiune pentru examene foarte grele cu mult de tocit iau memo plus student, ma ajuta sa ma concentrez mai bine si sa invat mai multe ore la rand fara sa iau pauza

| RAY a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/Spaced_repetition
asta este cea mai buna metoda de invatare, pe care o folosesc si eu cand invat o limba straina, in general 3, 4 ore depinde, eu invat doar limbi straine atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aia e cea mai eficienta si usoara si dupa timp nu te mai oboseste.
Stiam de ea si aplicam dar nu-i stiam numele. Prima data am intalnit cand am vrut sa fac o retea neurala pentru un program.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Important este sa retinem informatia in memoria de lunga durata nu sa invatam mult si sa uitam totul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Stiu. Eu de 4 ani de cand cu liceul nu mai programasem in VB.NET ci doar in C++ si Java ca astea se faceau, si acum tin minte VB.NET datorita acelei modalitati. Tot timpul setam obiective si ma chinuiam pana reuseam sa le fac si e aproape imposibil sa uit, din cate am vazut.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze de spam, vream sa afirm ceva, am observat ca cuvintele care le am auzit din seriale le am memorat mult mai bine decat prin a citi a carte

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce auto-correct ai folosit de data asta dar schimba-l laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 11 ore. Depinde acum ce invat.

| Dalmore explică (pentru anonim_4396):

Uau! Eu voiam sa invat 10 ore pe zi si ma gandeam ca e prea mult si nu sunt realista laughing.

| Elyiela a răspuns:

Cred că asta depinde de fiecare în parte. Eu, de exemplu, mă pot concentra si memorez uşor