| Andreiu68 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de o luna cu o fata. Pana pe data de 20 decembrie ieseam aproape zilnic, maxim nu ne vedeam 2 zile. De pe data de 20 decembrie a fost ultima data cand am iesit cu iubita mea, eu incercand sa ies cu ea mereu, dar ea mi-a spus ca pana dupa Craciun nu o sa mai iesim, caci trebuie sa o ajute pe mama ei sa faca curat in casa, sa faca mancare, sa faca prajituri, sa faca chestii. I-am respectat deciziile, nu am mai iesit de pe data de 20 pana astazi, data de 28decembrie. Pana pe 24 decembrie vorbeam mult si des, ii scriam, imi raspundea la secunda, dar de pe data de 24 decembrie s-a schimbat deodata. A inceput sa imi raspunda la 30 min -o ora chiar si 2, imi scria, ii raspundeam si dupa tot asa, raspundea la o ora. Prima zi de craciun i-am spus daca iesim, iar ea a zis ca nu poate sa iasa ca are neamuri si rude in vizita, i-am spus ca iesim dupa ce pleaca neamurile 10-11 noaptea, iar ea a zis ca nu mai iese ca e obosita. am inteles si asta. A doua zi de craciun i-am spus iar daca iese si a zis ca este plecata la tara la bunici ei, nu promite daca iese, dar si acum normal ca raspundea la 1-2 ore. I-am spus de ce raspunde asa greu si a zis ca nu sta pe telefon ca ii bate mama ei obrazul ca nu e frumos si dupa se cearta, dar faza este ca ea aparea online pe Facebook, ba nu mai era 30-40 min, dupa iar online. noi vorbim pe Instagram, iar pe Instagram ea nu are chestia aia sa ii apara cand este online sau nu. Pe data de 27 mi-a spuns ca nu mi-a mai raspuns in seara de dinainte ca s-a certat cu mama ei din diverse chestii, iar ea nu mai are chef de nimic si nimeni, vrea sa plece inapoi la Brasov la facultate inapoi ( cand am inceput relatia ea a zis ca pentru mine lasa facultatea si vine si sta cu mine in orasul nostru de provenienta, ingheata anul, munceste si in sepembrie se apuca aici de facultate) dar acum spune ca pleaca iar la facultate ca nu ii mai suporta pe parintii ei sa o comande, iar daca pleaca la facultate ea sta singura intr-o garsoniera inchiriata, asta din ce a zis, nu stiu adevarul, si acolo la Brasov nu o mai deranjeaza nimeni. Ea nu mi-a zis nici pana acum ca ma lasa, ca nu ma lasa, doar a zis ca eu sa nu ma mai gandesc la chestia asta cu lasatul, nu ma vrea sa ma vada suferint, daca pleaca la Brasov ea nu crede in relatiile de la distanta ( de unde stau eu si pana la Brasov sunt cam 380km ) si o sa gandeasca bine ce decizie va lua. I-am spus daca ma iubeste nu sta sa se gandeasca, de ce a mai zis ca ma iubeste mult si ca nu ma va lasa, ca este foarte norocoasa ca m-a gasit ca de cand cauta un asa baiat, iarasi acum a uitat de toate promisiunile. Asta a fost pe data de 27, pe data de 28, astazi anume, tot asa nu a raspuns, am primit medaj de la ea la ora 15:00 a zis ca abia s-a trezit, dupa a mai rapsuns la 17:00 dupa iar pe la 21:00 si ultima data la 23:00, dar nu a dat nici un raspuns exact, doar spunea vrajeli. I-am spus de ce raspunde asa greu nu inteleg, faci alte chestii mai inportante decat mine, iar ea a zis ca are treburi in casa nu face nimic si nu sta le telefon. Inteleg si asta dar nici chiar asa, de la ora 23 nu a mai raspuns, este ora 4 dinineata cand scriu asta, nici un semn. Ma gandesc si este logic ca vrea usor usor sa se retraga si nu stie cum sa o faca, nu imi spune sa nu ma raneasca poate, ori are pe altcineva si sta cu el intre timp si imi raspunde mie cand mai scapa de ala, eu i-am zis ca incercam la distanta relatia vedem cum merge, mai vin eu la tine macar odata pe luna, i-am spus sa stea la noi in oras isi cauta de munca si poate pana la vara ne mutam impreuna si scapa de maicasa, dad mereu devia discutia asta. Eu nu mai inteleg, a fost la inceput frumos si deodata s-a stricat. Am facut si sex sa zic, adica nu a avut retineri in a face asta, este o relatie in sensul adevarat, dar poate ma gandesc ca poate a fost ceva din pura curiozitate pentru ea. Poate ca am cativa bani si am o masina cat de cat ok ca si pret, 20 mii euro la mana a doua, poate si asta a astras-o cumva sa stea cu mine sa ma faca cumva, dar ea nu era genul, avea mereu bani in portofel si chestii. Nu stiu ce sa mai cred. Ce sa ii zic si cum? Dupa cum se vede sigur face ceva du altul sau ma lasa si se retrage usor usor si devine rece, habar nu am. Voi ce spuneti? Ce spuneti sa fac? Ce sa ii zic si ce credeti ca ea va face. Am 24 de ani, iar fata 19.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace asteia si cauta-ti alta fata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o întrebi ce vrea și dacă mai vrea ceva cu tine. Ea va evita să dea un răspuns clar. Atunci tu decizi dacă mai continiu sau nu cu ea.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In primul rand trebuie sa ii respecti decizia de a pleca la Brasov, nu e usor sa stai cu niste parinti care te bat la cap.Si ca sa ai raspuns la dilema ta intreab-o intr-un mod cat mai direct daca vrea sa mai fie intr-o relatie cu tine si asa vei stii si tu ce sa faci.
Fara suparare dar esti putin insistent si cam posesiv.De ce iti faci griji ca nu era activa pe Facebook sau Instagram si de ce ai insistat prea mult cand ea avea treaba cu parintii ei?
Parerea mea este ca ar trebui sa te desparti de fata asta si sa iti gasesti alte fete.Esti tanar si pana cand te insori trebuie sa experimentezi cu cat mai multe fete.
De obicei relatiile la distanta nu prea merg si nu ar trebui sa mai insisti cu fata asta.
Gandeste-te ca fata asta are 19 ani, ea la varsta ei vrea sa incerce cu mai multi baieti.
Dar da-i un telefon si spune-i ca te desparti de ea si vezi care o sa fie reactia ei. Daca nu o sa traga de tine inseamna ca si-a pierdut interesul fata de tine dar daca o sa planga dupa tine inseamna ca mai are sentimente pentrut tine.
Dar parerea mea personala este sa lasi fata ca la varsta ta nu trebuie sa te blochezi cu o fata de 19 ani.

| helpforyou a răspuns:

In primul rand e studenta deci este logic sa primeze facultatea. Posibil sa fi vrut sa faca sarbatorile cu tine, dar nu mai mult de atat. Ceva s-a intamplat daca totusi nu ati fost impreuna de sarbatori.

Daca tii la ea, nu pune piedici in viitorul fetei. Se vede ca nu sunteti impreuna, chiar daca ati facut sex.

Bucura-te de clipele frumoase petrecute alaturi de ea.

| haileewatson a răspuns:

Bai baiatule, esti obsedat rau de tot si ai nevoie sa te intorci cu picioarele pe pamant. Tu esti de o luna cu fata asta si faci in halul asta pentru ca ti-a raspuns la mesaje o data la cateva ore si pentru ca nu a putut sa se vada cu tine ZILNIC? Tu realizezi ca este vacanta si perioada sarbatorilor si toata lumea are treaba si sta cu familia? Te-ai gandit poate ca daca nu ai fi asa disperat sa iti raspunda la fiecare 30 minute, lucrurile ar sta diferit? Ai 24 de ani.