| y8yujfuyyfvuy a întrebat:

Iubesc o fata din tot sufletul...AM fost prieteni buni foarte mult timp. De ceva timp, ei ii placea de un baiat si am asteptat sa-i treaca, dar azi am aflat ca s-a ingragostit de altcineva...

Ma simt distrus si nu stiu ce sa fac...
Ea imi zice ca de fapt nu-i place de acea persoana si nu stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Poarta-te frumos, fii neobosit si intotdeauna acolo cand are nevoie de tine. Arata-i ca o intelegi. Altceva nu ai ce face. Orice faci in plus iti va mari sansele sa o pierzi.

6 răspunsuri:
| ceco a răspuns:

Frate...incearca sa ii spui ce simti pentru ea normal ca ea s-a indragostit de altul daca tu nu ai actionat la timp ce ai fi vrut sa vina ea la tine? spune-i ce simti pentru ea dar nu direct ca o speri...nu stiu probabil ca daca ati fost prieteni mult timp ea va refuza o relatie cu tine, iti spun sincer, eu nu o cunosc sa stiu ce fel de persoana este dar de obicei asa se intampla daca nu actionezi la timp

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Daca chiar ai incredere in acea fata si pretinzi ca ati fost buni prieteni, atunci ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte de a afirma ca s-a indragostit de cine stie cine.
Si crede-ma, daca vrei sa stii, ti-am dat un raspuns obiectiv, ca si cum nu te-as cunoaste.
Asa ca... Buna, eu sunt Alexandra de pe TPU!happy

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Ce te face sa crezi ca stii exact cum sta treaba?
De unde stii ca nu cunosti chiar tu raspunsul?

| y8yujfuyyfvuy explică:

Ok, ne combinam?

| roberta_7421 a răspuns:

Tu i-ai spus ce simti pentru ea? acum ai 2 variante:a) sa incerci pe cat posibil sa nu te mai vezi cu ea si poate in timp iti faci si tu o alta relatie si ai sa o uiti, sau b )sa stai in continuare langa ea si sa suferi, doar pentru a o vedea. alegerea iti apartine si sfatul meu e sa alegi ce e mai bine pentru tine.

| Filicasofia a răspuns:

Ea nu iubeste pe nimeni, decat performanta lor la olimpiade. Daca incerci sa te autoperfectionezi in ceva ii poti atrage atentia.