| Blnda17 a întrebat:

Iubesc pe cineva care nu ma iubeste. M-am indragostit de un bait dintr-o poza dar lui nu-i place de mine.Numai sunt in stare de nimic.Am doua zile de cand nu am putut sa mananc un mar.Azi mi-am facut unsembis si nu am putut sa iau nici o gura din el deoarece eram suparata.Nu stiu ce sa mai fac sunt prea suparata.Nu am dormit aseara, m-am culcat la 5 dimineata, acum iar nu pot sa dorm imi vine in minte numai imaginea lui. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AllForOne a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie de 2 ori.Prima oara nu vroiam sa uit, ma izolam complet si am stat toata vara inchisa in casa. A 2-a oara insa, am incercat sa-l uit, gandindu-ma ca nu ma merita, iesiind cu prietenii afara, ascultand muzica happy, stand la calculator p mess evitand subiectul si asa l-am uitat.
Sa sti ca dupa prima experienta mi-am dat seama ca nu trebuie sa sufar pentru cine nu merita.Stiu ca e dureros sa afli ca tu il iubesti, dar el e nepasator. Viata merge inainte. Nu te merita kiss

18 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Incearca sa uiti nu ai de ce sa te imbolnavesti pentru el nu merita daca a spus ca nu te place.Esti draguta poti gasi multi baieti si inca esti mica sa ai astfel de probleme nu mai suferi nu e binesadsi pune mana si mananca altfel te imbolnavesti si nu il va durea pe el ci pe tine.Gandeste-te ca nu le-ai vazut/intalnit niciodata uita de el nu mai privi poza lui sa iti aduca aminte si sa te ranesti singura inca ai timp sa ai iubiti si tot ce iti doresti pupici:*

| Psihoyounger a răspuns:

Sa vorbeşti cu părinţii tăi şi să le explici situaţia. Vei putea ajunge la spital dacă nu apelezi la un ajutor specializat! Lasă ruşinea, sănătatea ta e mai importanta!

Psihoyounger

| Eu4EverX a răspuns:

E greu si eu am patit lucruri asemanatoare incerca sa nu te mai gandesti la el; sa te uiti la un film, sa iesi cu prietenele, sa asculti muzica, etc. timpul trece si vindeca ranilehappy

Mult succes:*

| Cryssy a răspuns:

Buna. Draga mea... macar baiatul ala te cunoaste? il cunosti? sau e o simpla poza a unui baiat asa pe care nu l-ai mai vazut niciodata? Iarta-ma ca te critic, dar nu te poti indragosti de acel baiat. E doar un capriciu. Stai cuminte si mananca, continua-ti viata si lasa baiatul ala daca nu il cunosti personal. Daca insa il cunosti. nu stiu. intereseaza-te si tu daca are iubita, daca ii place de cineva, incearca sa vorbesti cu el, sa va intalniti.
Succes! Ai grija de tine!

| Aly07 a răspuns:

Dar crezi ca nu mai sunt baieti de unde poti sa alegi, crezi ca el va fi unicul baiat de care o sa-ti placa, crezi ca nu exista baieti care te plac si tu nici nu stii asta?
Iti spun eu gandeste-te la altceva, in nici un caz la baiatu' ala, incearca sa uiti, mergi la o plimbare in parc cu prietenii, uita-te la un film (in nici un caz unul romantic o comedie ceva e cel mai bine ), traieste-ti viata ca o sa mai fie si alti baieti, crede'ma nu e el singurul.
Succes happy.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai dragutsa, mai frumoasa si sa ai un chip happy astfel incat el sa nu isi dea seama ca tu suferi, poate asa il vei face sa realizeze ce a pierdut!
Incearca sa mananci un fruct ceva ca sa nu faci o cadere de calciu! love struck

| Snicker a răspuns:

Eu sunt exact contrariul tau.Cand sunt suparata din cauza unui baiat(mi s-a intamplat de multe ori) eu mananc mai mult decat de obiceilaughing

| Sunshine_9753 a răspuns:

Asculta toate fetele trec printr-un asemenea moment poate nu chiar asa de dificil ca la tine! Daca il cunosti de ce nu vorbesti cu el pe mess stiu acum spui "da tie ti se pare usor" ei bine chiar este vorbesti cu el dar nu ii explici situatia. Poate el dupa un timp iti va cere sa va intalniti, nu rata ocazia crede-ma cel mai bine e sa vorbesti cu el! Daca nu poti petrece-ti cat mai mult timp cu prietenele tale! [distractie]. Dar pentru un baiat sa nu mananci sa nu dormi? Auzi de ce esti asa de sigura ca nu te place? ti-a marturisit el?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ti-ai facut un sandwich...nu?
Lasa-l daca nu te place, uita-te dupa altul care este interesat de tine. Iti spun asta pentru ca nu pot sa iti spun sa iti vezi de scoala, ca nu m-ai asculta dar, sa stii ca nu este o tragedie asa de mare incat sa nu mananci, sa nu dormi, sa nu mergi la scoala. Ai toata viata inainte sa iubesti si sa suferi. Acum, fii cuminte si pregateste-te de sarbatori. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite.eu chiar am o idee...Asa ceva mi s-a intamplat si mie, doar ca baiatul ala era din clasa mea, e mult mia rau.Gandeste-te ca vezi persoana care iti place in fiecare zi si el se da la toate fetele din clasa.Imi venea sa mor, in fiecare pauza mergeam in baie si plangeam.Prietena mea cea mai buna stie tot si ea mi-a zis sa nu mai sufar si sa-mi fac o schimbare d look(eram oribila:aveam cearcane si alte chestii daca eu plangeam mereu)... j am incetat cu suferinta.Am fost norocoasa ca era vacanta d iarna si am avut timp sa fac c vroiam. J a venit prima zi de dupa vacanta.Eram cred cea mia frumoasa din clasa(nu ca pana atunci nu eram:multa lume imi zicea, dar eu nu ma uitam la c spunea lumea, credeam ca sunt urata pentru. ca nu ma baga in seama). Toti baietii imi ziceau ca sunt super, cea mai tare.In pauza d la 10, m-a chemat p hol sa nu ne vada nimeni.Imi spunea nu stiu c povestioara ca s-a indragostit de mine si alte chestii. Evident ca nu mia puteam sa-l cred.Cu lacrimi in ochi, i-am explict toata povestea, j a zis ca nu vroia sa ma faca sa sufar si acum vroia sa se combine cu mine.Va da-ti seama c bucuroasa am fost,, dar nu -i-am aratat. I-am zis ca nu ma place pentru ceea c sunt si ar fi mai bine sa ne comportat ca 2 colegi normali. Aja s-a intamplat. Dar eu tot sufeream in tacere.Pana cand a venit un nou baiat in clasa. Pot sa spun ca el mi-a adus zambetul din nou p buze. Mi-a zis ca sunt foarte frumoasa, fiind prima care a intrat in vorba ca el, imi facea kdouri, ma invita la cofetarii si intr-un final m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Am zis DA, iar acum toata clasa ne invidiaza.Trebuie sa le multumesc prietenei mele si baiatului d care imi placea. Fara ideea prietene si respingerea baiatului, nu mi-as fi intalnit adevarata dragoste.

Aja ca. fata mea... daca esti frumoasa(j chiar daca nu). el probabil nu este de nivelul tau... Poti sa intri in depresie. Bucura-te d viata. E numai una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste alt baiat sunt atatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te gandesti la ce va mai frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te gandesti la ce va mai frumos sa fie bine pentru tine si lasa sa vina el la tine ca e mai bine pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in situatia asta de foarte multe ori desii sunt o fata chiar foarte frumoasa...imi spune toata lumea.ma rog.si totusi nu prea am noroc cand vine vorba de baieti.majoritatea baietilor ma plac dar mie nu-mi place de ei.si cei de care imi place mie nu se simt ei atrsi d emine sau nu stiu...ca sa il uiti pe cel de care iti place sfatul meu este sa faci cat mai multe lucruri ca sa uiti pur si simplu, de ex cele mai bune solutii ar fi sa practici un sport, sa te joci in fata blocului tenis volei dc nu fi fotbal cu ftelelaughinghappy sau pur si simplu sa dansezi in fata televizorului atunci cand ai chef.sa vezi cum o sa uititongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cui asa ceva nu i se intimpla.la fiecare.(fata)dar chiar si baiat.nu il lua in sirios.intilnestete cu cineva si vei vedea ca are efect si il vei uita pe fanu acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea sex daca esti proasta

| fely_2753 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai dragutsa, mai frumoasa si sa ai un chip happy astfel incat el sa nu isi dea seama ca tu suferi, poate asa il vei face sa realizeze ce a pierdut!
Incearca sa mananci un fruct ceva ca sa nu faci o cadere de calciu!

| fely_2753 a răspuns:

Asculta toate fetele trec printr-un asemenea moment poate nu chiar asa de dificil ca la tine! Daca il cunosti de ce nu vorbesti cu el pe mess stiu acum spui "da tie ti se pare usor" ei bine chiar este vorbesti cu el dar nu ii explici situatia. Poate el dupa un timp iti va cere sa va intalniti, nu rata ocazia crede-ma cel mai bine e sa vorbesti cu el! Daca nu poti petrece-ti cat mai mult timp cu prietenele tale! [distractie].Dar pentru un baiat sa nu mananci sa nu dormi? Auzi de ce esti asa de sigura ca nu te place? ti-a marturisit el?!