| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un anumit baiat de 4 ani si el nici macar nu ma baga in seama. cum sa fac sa uit de el?

12 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Nu cred ca uiti de el daca ii zici ce crezi despre el...
Mai bine gaseste-ti o ocupatie cu prietenele, fa ceva(hobby)
Si daca pe bune nu poti sa-l uiti... spune-i verde-n fata, in cel mai rau caz o sa faca misto de tine, dar daca sty cum sa faci si tu misto o sa sty sa ii raspunziwinking

lolita
| lolita a răspuns:

Ar fi cazul sa "iubesti" altul car intr-adevar vrea sa fie cu tine. incearca sa cunosti si alti baieti, toti au si calitatai si defecte.

| Elly4all a răspuns:

Simplu gaseste pe altul..si o sa uiti complet de acesta..iti garantezwinking

| kh1ss a răspuns:

Gaseste pe altu :p

| sigmanet a răspuns:

Te indragostesti de altcineva. Se pare ca tu iubesti indiferenta si nu e bine.

| afrodita17 a răspuns:

Ti-au trebuit chiar 4 ani ca sa realizezi ca nu te merita?

| RamonaMn a răspuns:

De 4 ani :O Tulai Doamne :O

Ar fi cazul sa-i spui ceea ce simti pentru el. Oricum "Incercarea moarte n-are".

Succes!winking

| alina_8976 a răspuns:

Toata lumea ti-ar da acelasi sfat, si, sincer si eu pe acelasi ti l-as da.pentru ca e usor de zis, si foarte comun : "gaseste-ti pe altul". dar, e mai greu de pus in practica, decat arata aceasta propozitie. Gaseste-i calitatile in altul. asa, baiatul asemenea lui ii va lua locul. Cred. CMeriti ceva mai bun decat indiferenta. Take care

| Liana [] a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, si sa-i spui ce simti pentru el.Insa daca ii spui ca il iubesti de 4 ani, el va crede ca esti "disperata"...si daca vezi ca el nici acum nu da semne...atunci mai exista baieti happy

| ancootza a răspuns:

Fii mai tupeista du-te la el si spune-i odata ca il placi ...nu mai lasa atata sa mearga de la sine! iar daca el nu vrea sa aiba o relatie cu tine incearca sa iti gasesti si alti baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind simti asta nu trebuie sa renunti. fa- i sicane.Pai ce asa merge treaba? Dar nu-i spune nimic de dragoste pentru.ca unii chiar se sperie.lasa totul sa curga de la sine dar nu-l slabi cu sicanele. n-ai nimic de pierdut. Te si distrezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamnee! eu am accesat intrebarea ca-ntelesesem ca iubesti un baiat cu varsta de 4 ani, ce face oboseala laughing... oricum tu spui ca-l iubesti de 4 ani dar ai facut ceva sa-ti dovedesti sentimentele, i-ai dat timp sa te cunoasca, sa se-ndragosteasca de tine sau te rusinai si fugeai de el ca pari km timida avand in vedere timpu' scurs si el nimic?! ...ar fi actionat el daca-i dadeai de inteles ceva ca doar e baiat, fiindca tot il iubesti eu cred ca ar trebui sa fii curajoasa si sa-i spui ca timp de 4 ani ai ajuns sa-l cunosti si sa-l iubesti pentru. ceea ce este si daca nu-i alta in inima lui ai vreo o sansa sa ocupi tu acel loc.