| love_7643 a întrebat:

Iubesc un baiat fffmult si nu stiu cum sa il cuceresc, el nu stie ca il iubesc si nu am curajul sa ii zic dar cand sunt in preajma lui ma simt i n al 9 cer

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai fa-ti curaj si fa ceva ca el sa isi dea seama ca tu il iubesti, apoi vei vedea cum iti raspunde el, nu ii spune direct, dar cucereste-l in primul rand, fi naturala, vb cu el cat mai des, apoi asteapta sa vezi si reactia lui, bafta.

14 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Invita-l in parc si spune-i ca-l iubesti si ca ai vrea sa-ti fie prieten. Daca te refuza asteapta ca sufletul tau pereche va veni cand nu te astepti. Succes.

mira
| mira a răspuns:

Nu-l iubesti, iti place de el, ceea ce este cu totul altceva.Intereseaza-te ce pasiuni are, ce probleme are in familie si fii alaturi de el, sustine-l.

| Ruxyana a răspuns:

Daca este reciproc...cred ca si el este timid ca si tine...si nu iti va spune ce simte... daca nu ii spui tu.nici el nu o va face...si este pacat...pentru ca s-ar putea naste o iubire adevarata...happy...

daca nu este reciproc...nu te merita...si niciodata nu te va merita...incerca sa iti atragi atentia altui baiat... unul care sa te merita...si sa te pretuiasca pentru ceea ce esti:*:*...

in esentiall...trebuie sa respiri incet...sa mergi la el.sa ii spui ca trebuie sa vorbesti ceva cu el...si daca te intreaba ce... spueni ca il placi...''nu este o crima sa placi pe cineva''...si intreaba-l daca este reciproc...winking
...:*:*:*...ai mare grija de tine...si ai grija sa nu te faca sa suferii:*:*:*love struck:X:X:...
multa bafta si iti doresc tot binele din lumeee
succet!:*:*:*

| no1cares a răspuns:

Pai daca nu ai curaj sa ii spui in fata. pune o prietenea care stie deja de iuberea ta fata de el si sa ii spuna ea...sau daca nu scrie-i un biletel...succes:X

| fabogov a răspuns:

Așa cum zice si p0wer, sunt multe cazurile în care, 2 persoane simt același lucru și nu au curajur să admită.
Ca băiat, îți dau un sfat. Dacă îți iei inima în dinți și într-un final îi spui ce și cum, ajungeți împreună, etc etc...nu încerca vreodată SĂ ÎL SCHIMBI. Este cea mai mare greșeală pe care o poți face. Dacă nu îți place felul lui de a fi, spune-i, terminați, rămâneți prieteni, dar dacă veți rămâne împreună, se va termina urât. (Proprie experiență).
Succes.

| myhaela_4330 a răspuns:

Cel mai bine spune-i ca il iubestiu

| p0wer a răspuns:

Pai poate si el simte acelasi lucru pentru. tine si la fel poate nu are curaju sa iti spuna sau nu stie cum sa inceapa ...cred ca cel mai bine e sa vb cu el sa iesiti la o plimbare la un suc, film etc. vezi daca accepta invitatia ta si mai bine ii spui in fata ca il placi, de acolo te descurci tu, succesbig grin

| Vyio a răspuns:

Imprieteneste-te bine cu el. Asa ai sa afli ce parere are el despre tine si daca vei putea avea o relatie cu el. E cea mai buna cale sa-ti dai seama de ceea ce simti cu adevarat. Uneori e mai bine ca lucrurile sa evolueze incet. Nu-i spune din senin cat de mult iti place de el, s-ar putea sa-l sperii si si il pierzi si ca prieten. Bineinteles, asta doar daca el simte altceva. In caz ca te place, e mult mai simplu si mai bine pentru tine.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce copiii...mai fetito, tu stii ce inseamna cuvantul "iubire"?
Pun pariu ca nici nu stii cum se numeste baiatul ala pe care il "iubesti "tu asa de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti daca iti place de un baiat trebuie sa ie spuin cit mai curind sa nu ti taina de el.Sa sti daca ai anumite sintimente de fata de dinsul la o vorba sounei nu sta mult pe ginduri. spnuie ca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi sincer stiu cum e... of... bine ca am trecut de acea perioada... ei bine acum sunt cu el... si acum sa iti spun cum am procedat eu... pai am facut rost de ydul lui si am pe mess mai mult tmp, apoi dupa vreo 2 saptamana am hotarat sa ne vedem el nestiind ca eu il cunosc, si stiidn cam ydul lui dintr-un schimb de liste...in fine ne-am vazut si am vb si de acolo a inceput totul acum totul este bine intre noi ...deci sfatul meu este fi curajoasa daca nu ai curaj sa ii spui in fata at poti proceda ca mine! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie iti place de un baiat si nu stie ca il placi atunci daca ai o prietena buna zi sa zica ea ca il placi si atunci cand vezi ca lucrulile nu merg asa cum nu vruiai tu atunci faci curaji in tine si zi tu personal eu am incercat si a mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oferai un mar.

| vydo a răspuns:

Incet...rabdare...cam asa merge treaba vorbeste cu el pe mess, dar si in realitate, de obicei baieti fac primul pas dar aii se pot face si exepti