Iubesc un tip pe care-l cunosc de 4 luni. şi asta reprezintă şi timpul care l-am aşteptat pentru. că atunci când eram pe cale să fiu cu el, mi-a luat locul o aşa-zisă prietenă. după cele 4 luni de suferinţă. am ajuns să fim împreună, dar în acele 4 luni s-a format o frumoasă prietenie. Ce ar mai conta, deci am ajuns să fim împreună, dar după 3 săptămâni mi-a zis că trebuie să ne despărţim deoarece asta s-ar putea să ne afecteze prietenia, şi ca să nu ne certăm pe bune şi să o terminăm urât e mai bine acum, dar nu ştiu ce să fac, încă-l mai iubesc ca la început şi o altă lovitură ar fi să-şi găsească o prietenă nouă. Oare ce-aş putea face să mă împac cu el pentru. că încă mai avem atracţie unul pentru. altul. mai ales eu. ceva sfaturi? puteţi să-mi spuneţi ce să-i spun ca să rezolv, pentru. că mi-e foarte greu în momentul de faţă ( menţionez că au trecut doar 2 zile de atunci şi eu nu-s bună de nimic ). Mersi :-

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti cu el.Sa-i zici ca tu il placi, dar sincer nu inteleg atitudinea lui. Poate ca place o alta fata.il iubesti si stiu ca e greu cand ii auzi pe toti uita-l pentru ca nu o sa poti, dar lasa timpul sa treaca si o sa vezi ca nu e asa cum crezi tu. Exista multi baieti. Poate ca el nu te merita sau poate ca asa a fost sa fie.

| kristi22 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii explici cat de mult l-ai iubit si sa ii spui toata povestea ta.

| Vise1colorate a răspuns:

Faptul ca el a venit cu ideea asta.sa luati o pauza.trebuie sa iti dea de gandit, ori e genul de baiat care se plictiseste repede de o fata si a spus-o cat mai dragut ca nu mai vrea ori si-a gasit o "alta asa zisa prietena".E ok, ti-e iti place de el si vrei sa ramaneti impreuna.Ai putea incerca sa vorbesti cu el, sa-l intrebi daca dincolo de prietenia asta frumoasa el mai simte ceva si ai putea sa ii spui(dar nu direct) ca tu inca esti indragostita de el si ai vrea ca relatia sa nu se termine. Daca simti ca refuza ideea continuarii unei relatii, inseamna ca el nu mai vrea asta.Eu sper sa va impacati si sa aveti o relatie frumoasa:* Succes

@ Vise1colorate. Azi am reuşit să vorbesc cu el. şi nu, nu are pe alta, şi nu nu e genul ce se plictiseşte repede. pentru. că cea mai lungă relaţie a lui a fost de 1 an jumate, şi cea mai scurtă asta cu mine straight face. OK. mulţam de sfat tuturor, o să încerc să vorbesc cu el, dar nu ştiu când o să îl prind într-o dispoziţie cât de cât ok, că de când ne-am despărţit nu mai e acelaşi el. e mereu trist, nu prea vorbeşte, când suntem mai mulţi, reuşeşte să se strecoare deoparte în linişte. şi când îl intrebi ce are răspunde cu un sec NIMIC. straight face. sper să reuşesc odată să-l bine-dispun apoi să vorbim.