| alinamailat26 a întrebat:

Iubitul meu iese în fiecare weekend aproape, si pe mine nu ma ia. Azi de exemplu a mers la discoteca si mi-a zis înainte cu 2 zile, prieteni lui m-au chemat dar el nu. Și cam asa face mereu, cum pot sa ii zic? Nici sa ne certam nu vreau, dar nici asa nu e ok.

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Da spune-i cu frumosul ca ti se pare normal si corect sa te ia si pe tine, ca nu mai e singur. De aia sunteti impreuna, nu? Explica-i ca nu din gelozie vrei sa mergi cu el, ci ca sa va petreceti amandoi timp impreuna distrandu-va acolo. E urat, te simti prost in situatii d'astea. am patit-o si eu demult. nu trebuie sa va certati ca sa il faci sa inteleaga. discuta cu el. comunicarea e baza. Spune-i ca esti deranjata de lucrul asta..ca poate iti da impresia ca nu ii face placere sa iasa cu tine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

întreabă-l pe tine de ce nu te ia niciodată?

| Violleta2022 a răspuns:

Iesi si tu cu prietenele tale la aceeasi discoteca, sa vedem ce mai spune iubitul asta al tau.
Ca-n fond nu-ti este stapan sa poate sa-ti interzica, sau sa te pedepseasca, pentru lucrul pe care si el il face.
Intr-o relatie ca asta, ceea ce face unul, are voie sa faca si celalalt. Daca nu-i place sa mergi indiscoteca, sa nu mai mearga nici el!

| Andreeush a răspuns:

Ieși și tu cu prietenele tale și vezi dacă îi convine.

| ywar a răspuns:

Pai, mesajul este clar... esti o anexa. In weekend isi traieste si el viata, tu nu contezi. Mesajul este dat, tu faci ce vrei cu el.

| Evejko a răspuns:

Pur și simplu dacă ai fost chemată de prieteni lui, te duci și nu ii oferi prea multă atenție decât in cazul in care îți oferă el.Nu ii reproșa nimic despre faptul ca nu te invită

| jhuftdfxvcvnjkliuytfgnhmjkliuytrd a răspuns:

Fata mea nu e ok. Spune i asta fara vreo frica de cearta inainte sa afli altceva care te v a afecta. Daca el chiar tine la tine iti v a spune adevarul sau macar un raspuns concret