| deeadeuta a întrebat:

Bune TPU! Am o mica problema si nu prea stiu ce sa fac. iubitul meu se supara aproape din orice pe mine de exemplu m-a chemat la el sa ii aduc ceva si i-am spus ca nu pot sa vin si s-a suparat dar nu e prima oara cand se supara asa din nimicuri da cand ne vedem nu ne certam deloc ba chiar ne simtim foarte bine impreuna dar cand vorbim la telefon, mess sau facebook mereu trebuie sa gaseasca un motiv sa se supere pe mine.

P.S: Nu vreau sarspunsuri gen: lasa-l in pace si cautati altu pentru ca stiu ca si el ma iubeste dar ce as putea sa fac sa nu se mai supere pe mine din orice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cam asa e si la mine, nu-mi place cand vorbim ne pet sau la telefon si tot la fel se supara. Ceea ce poti sa faci e sa vorbesti cu el si sa-i zici ca te deranjeaza sau mai bine evita asfel de discutii.

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Lasa-l in pace si cauta altul.

| RAY a răspuns:

Poate glumeste cu tine nu trebuie sa dai asa mare importanta eu nu cred ca vrea sa te supere doar ca poate are chef de glume

| deeadeuta explică (pentru RAY):

Daca vorbim la telefon imi inchide telefonul si dupa il intreb daca s-a suparat si imi zice ca da sau daca e mai suparat nu imi mai raspunde la telefon deloc pana ii trece.

| resemnat a răspuns:

E cam copilaros prietenul asta al tau, solutia ar fi sa.l ignori pentru o perioada mica de timp, asta ca sa vezi cum reactioneaza. Daca face la fel, inseamna ca ar trebui sa termini relatia cu el, sa iei o mica pauza pentru a.ti reveni si atunci cand esti sigura de o 9 relatie, atunci poti sa incepi cu cineva nou!

Mult noroc!

| Yay000 a răspuns:

Eh aşa e firea lui, e mai supărăcios :3.

| hfddhdd a răspuns:

Salut! Asta deja e o deprindere a lui. Eu m-am intalnit in copilarie cu un prieten si la fel se intimpla ca si in kazul tau, era din cauiza ca noi mereu eram impreuna si cind ne desparteam ceva nu ne ajungea si mereu nu ne intelegeam, mereu eseam la cearta sau la suparari de la nimic. Teas recomanda sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de la ce se tot supara de la nimic. Sau sa incerci sa faci o mica pauza cum a scris cineva mai sus. sa vezi cum va reactiona,,

Mult Succesc!