| ofataobiscuita1 a întrebat:

Iubitul meu m-a mintit in legatura cu o fata si placutul in trecut adica cand i-am pus intrebarea daca i-a placut de ea a spus ca nu si s-au intamplat mai multe. M-am despartit de el. Am procedat bine?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prea usor ai renuntat la el. Baietilor le plac toate fetele care arata bine.
Daca doar pentru atat i-ai dat papucii, vei avea greu o relatie de durata.
Fie cu el fie cu oricare altul.

| Hyperion7 a răspuns (pentru darrio2007):

Ce legătură are faptul că a renunțat la el cu alegerile băieților?
Mă gândesc că ea era frumoasă de a intrat cu ea in relație,doar că se plictisise de ea.

Din punctul meu de vedere a făcut foarte bine că i-a dat papucii, pentru că minciuna se va repeta in continuu daca va fi tolerată, pentru simplul motiv că va merge pe premisa "Oricum mă iartă daca greșesc"
Și uite așa ciclul s-ar fi repetat le nesfârșit.

In ceea ce privește faptul că a renunțat prea ușor la el, ce-ar fi putut să facă? Sa stea langa un om care e mai rău decât un câine-n lesa?
Așa, de bine de rău, are oportunitatea de a cunoaște pe cineva care chiar sa o aprecieze la adevărata valoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Mare sfătuitor! După tine e normal ca bărbatul să si insele si femeia sa fie nevoită să accepte!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca a inselat-o?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un baiat nu va recunoaste ca a fost cu o fata, sau ca i-a placut de una si alta, dar simplu fapt ca a fost o perioada cu fata aia, confirma ca i-a placut de ea. Oricum, nu are importanta daca i-a placut sau nu de fata aia, ca doar a fost in trecut, cu mult inainte sa te cunoasca pe tine, sau sa fie cu tine, apoi "placutul" nu este inselat, ca avem voie sa avem simpatii si antipatii, fiind perfect omeneste.

De ce te-ai despartit de el, chiar nu vad sensul, ca el era singur cand te-a cunsocut pe tine, deci putea fi doar al tau...

Nu stiu cati anisori ai, dar cu siguranta esti inca la scoala generala, cu o asmenea gandire si reactie, fara motiv, despartindu-te de baiatul asta.
Poate cand vei mai creste, vei intelege ca decizia ta a fost una proasta, fiindca bietul om nu ti-a gresit tie cu nimic.

| ofataobiscuita1 explică (pentru Violleta2022):

Inca are sentimente pentru ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru ofataobiscuita1):

Daca el ti-a spus ca nu, cum naiba crezi tu ca are sentimente pentru alta?

Evident nu esti pregatita sa ai intalniri cu baietii, fiind mult prea micuta ca sa-i poti intelege si sa stii cum trebuie sa te comprti cu ei.
Lasa, nu ai pierdut nimic, ai timp peste cativa ani, pe la 17-18 sa-ti faci un prieten.

| dullcat a răspuns:

Considerand ca minciuna are picioare scurte, da, e mai ok ca v-ati despartit.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai procedat foarte bine.
Vezi tu, daca i-ai mai fi acordat o șansă, sigur și-ar fi epuizat-o, mintandu-te din nou.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde ce sunt alea mai multe. Doar din ce ai zis tu, ăla nu era motiv de despărțire, și e o dovadă de imaturitate din partea ta.

| NicoleAB a răspuns:

Asta e motiv copilaresc. Asteapta sa te mai maturizezi, lasa iubitii pe mai tarziu.