| Brigaella a întrebat:

Joi dau teza la mate. mi-e frica.cum as putea sa iau un 6 sau 7 fara sa invat mult?

3 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

Pai inveti mai mult pasii cu care faci exercitiile.iti faci mici scheme pe care le inveti.eu sunt clasa a 11-a si am o schema de o pagina pentru teza care va tine doua ore deci banuiesc ca nici schema ta nu va fi mai lunga de jumatate de pagina happy asa nu ai mult de invatat doar cativa pasi prin care sa faci exercitiile si cateva formule.succes!
p.s. daca profesoara voastra pune accent si pe observatii si teoreme repetati-le putins a sti despre ce e vb.nu cred ca o sa va dea sa scrieri cine stie ce teoreme, dar probabil va trebui sa le aplicati.

| unul1 a răspuns:

Depinde de "talent"! cineva poate sta doar o ora si sa ia nota 10 alti pot sta 10 ore si sa primeasca nota 4. dar cel mai bine e sa inveti, si eventual sa vorbesti cu un coleg mai talentat sa-ti explice exercitiile care nu le intelegi!

| unul1 a răspuns:

Depinde de talentul tau la matematica! cineva poate invata 1 ora si sa ia nota 10 si cineva poate invata 10 ore si sa ia nota 4. cel mai bine si mai practic ar fi sa vorbesti cu ceva coleg sa-ti explice toate exercitiile care nu le intelegi dar asta cat de cat din timp daca pot spune astabig grin