| tooxicbrunette a întrebat:

Kilograme in plus sad. am 65 de kg si as vrea sa ajung la 50-55. am burtica sh` nu`mi place. vreau si eu niste soluutii. nu prea am timp de sportsad. si nu pot sa ma abtin de la paine si dulciuri.sad dar de azi inainte fac orice numai sa ajung la greutatea dorita. ce soluutii imi dati? multumessc

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Sportul e o mare sansa
daca nu ai timp macar mergi cat mai mult pe jos sad
mananca mai putin, dar nu sta nici infometata! fara dulciuri, grasimi! cred ca si autosugestia functioneaza. daca iti vei dori cu adevarat sa slabesti(dar si actionezi in acest sens)vei reusi. happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Incearca alimentele cu calorii negative.
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| OanaG a răspuns:

Nuu nu de maine, orice dieta/alimentatie sanatoasa se tine de luni!

Sport, si totusi abtine-te de la dulciuri...

| Adya20 a răspuns:

Hmm. Observ ca este vorba de 10-15 kilograme de care tu vrei sa scapi.hai sa zicem ca te opresti la 10 dar chiar si asa iti dau un sfat, daca vrei sa slabesti ok. dar nu prin infometare pentru ca organismul nostru are nevoie de vitamine si proteine.Este normal sa ai 3 mese pe zi, medicii ne recomanda la ora 18 sa fie ultima masa dar sa fim seriosi nu poti sta nemancata pana a 2-a zi la 6 dimineata de exemplu.sunt totusi 12 ore.Incearca sa mai reduci putin din dulciuri in cazul in care mananci multe, mergi mult pe josbig grin plimba-te cu prietenii in parc sau ai putea sa mergi la sala. daca nu ai timp sau chef de sala inscrie-te la niste cursuri de dans, fie ca sunt cursuri de street-dance, r & b sau alte cursuri crede-ma ca ai sa reusesti sa slabesti uniform.Nu trebuie sa slabesti brusc, in cazul in care pielea ta nu este elastica pot aparea vergeturile care scapi destul de greu de ele.Cu rabdare si incredere ai sa reusesti(inca ceva, nu slabi rau de tot, baietilor nu le plac fetele slabe plus de asta nu trebuie sa slabesti ca sa te placa cineva anume, trebuie sa te simti tu bine in pielea ta) Succes!

| zhady a răspuns:

Fara grasimi? tu esti constienta ce spui?

| zhady a răspuns:

@Inna - Mia bine taceai, cum sa nu mai mananci dupa ora 5? sa privezi corpul atatea ore de nutrirnti esentiali, pentru buna functionare a organismului...nu inteleg de unde apareti cu astfel de sfaturi...

| Mara_4803 a răspuns:

Esti cam grasutlaughing
cum sa slabesti daca mananci dulcuri?
eu am 10 ani si am doar 33 de kgbatting eyelashes