| MBAAA a întrebat:

La cartela cosmote, cand cineva iti transfera 1 euro, cum poti afla cate minute si sms-uri ai in retea, si de ce nu, si in alte retele?

6 răspunsuri:
| sellenaD a răspuns:

Sa afli cat credit ai *134#
pentru min in retea *123*1# pentru sms *123*2#
pentru min inter *123*3# daca ai si sms *123*4# doar daca ai activata extraoptiune, aici poti verifica.

| MBAAA explică (pentru sellenaD):

Am incercat asa si nu merge straight face

| sellenaD a răspuns (pentru MBAAA):

La toata lumea care e pe cosmote daca are minute, adica sa ai activata o extraoptiune, merge.Sunt si eu pe cosmote.Ai activa vreo extraoptiune_'? daca nu ...nu ai de unde sa ai minute.

| MBAAA explică (pentru sellenaD):

Nu am. Mi-a transferat cineva 1 euro. Merge sa sun, sa dau mesaje, dar nu stiu cat timp voi mai putea face asta. De aceea vreau sa aflu cate minute si mesaje am.

| sellenaD a răspuns (pentru MBAAA):

Aaa aha ...asa pai doar sa vezi cat credit mai ai sunand la *134# si sa te gandesti ca pentru un sms te taxeaza cu 5 centi, iar pentru apel 16 centi minutul.

| MBAAA explică (pentru sellenaD):

Am inteles. Merci.