| ursuletumagic a întrebat:

La cati cm adancime este himenul la fete dau funda big grinhappy

Răspuns Câştigător
| Infernia a răspuns:

Nu este mereu la fel, este foarte aproape 10 mm- 15mm, depinde de fiziologia fiecareia.

1 răspuns:
| maddddu a răspuns:

Himenul este o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal, acoperind (partial) intrarea in vaginNu exista un standard, un etalon: asa da, asa nu. Astfel asa cum fiecare dintre noi avem si maini si picioare, si degete si unghii, si nas si ochi, insa acceptam ideea ca suntem diferiti intre noi, tot acelasi lucru este valabil si in ceea ce priveste caracteristicile sexului nostru, in speta a himenului (cu referire la fete). El este poate fi diferit de la femeie la femeie. Poate avea forme si grosimi diferite, iar orificiile (pentru eliminarea menstrei) sunt si ele de dimensiuni diferite, de la dimensiunea ce permite introducerea unuia sau chiar doua degete, la cele septate (orificiul este despartit de o membrana) sau sa prezinte pe suprafata lui mai multe gauri de dimensiuni mici, existand si cazuri in care nu exista un astfel de orificiu.