| irina222 a întrebat:

La ce interval de timp ar trebui sa urinez? Adica am urinat la 9.20 si acum la 10.11 urinez din nou? este bine?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate ai baut multe lichide. Daca urinezi normal (adica nu cateva picaturi), e in regula. In mod normal in cursul zilei urinezi cam la 5-6 ore iar seara cam la 4 ore.

| Arthur a răspuns:

Daca ai baut multe lichide, da este bine. Daca ai baut normal, nu este bine, esti racita sau ai ceva probleme cu rinichii.

| Zambete89 a răspuns:

Eu ma duc la baie dimineata, la scoala(dupa-amiaza) si seara, iar in timpul noptii o singura data, dar forte rar, ca mi-e sila sa ma duc la baie si ma tin big grin rolling on the floor

| FLAViЯ a răspuns:

Inseamna ca nu sunt numai eu cu astfel de probleme. Si eu urinez des, depinde, la o ora diferenta, la 2 si nu stiu daca e normal, dar nu beau prea multe lichide.

| arhivistu a răspuns:

Hahahhahaaa, tu te uiti la ceas sa vezi care este intervalul la care urinezi? hahaaa, o sa incerc si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind iti vine. Iar asta tine de cit de multe lichide consumi si cit de mult transpiri. Daca bei putine lichide, iesi mai rar. Daca bei multe lichide, iesi mai des dar in situatia in care este cald si transpiri, elimini prin transpiratie si evident ca o sa urinezi mai rarwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne sfinte straight face. Bine ca sti si minutele straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la baie de cate ori este nevoie.

| andrei007 a răspuns:

Am avut si eu astfel de probleme dar acum m-am tratat, la inceput ma duceam din 5 in 5 minute fara sa beau lichide iar acum din5 in 5 ore si beau multe licide.cauza ai racit. sfat du-te la un urolog si apoi trateazate