| EvangelineDS a întrebat:

La ce varsta ati inceput sa fumati si care sunt cele mai bune tigari pentru"incepatori" adica mai slabe sa zic asa.Multumesc!

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Prima data am incercat pe la 14 ani, insa a fost doar din curiozitate. Pe la 17 ani am inceput sa fumez ceva mai des, dar nu sunt dependent si nu inteleg chestia cu dependenta. Trece si o luna fara sa fumez si nu simt nevoia, deci se poate spune ca fumez ocazional. Cat despre tigari mai slabe, Kent 1, cele "slim", Dunhill alb si cam atat cunosc.

| mimiwewem a răspuns:

Eu nu fumez.

| mimiwewem a răspuns:

Din fericire, eu nu fumez.

| greyhound a răspuns:

Prima tigara am fumat-o pe la 7 ani, primul pachet l-am cumparat pe la 13-14. Apoi a fost liceul, cand m-am apucat pe bune.
Acum regret.

| RockNbeer a răspuns:

Prima tigara a fost carpati sau, oricum, ceva fara filtru, furata de la bunicu din pachet, apoi pe la 13 ani am fumat...nu stiu ce am fumat, era oricum ceva de la bisnitari, tigari de ****.
De pe la 14 ani am inceput sa fumez constant, oarecum, dar nu-l consider un viciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Ce varsta ai asta e important sa ne spui!
Nu ar trebui sa incepi de la o varsta frageda pentru ca pe la 30 ani ai putea sa ai deja probleme!
Eu iti recomand sa nu te apuci de fumat pentru ca o sa iti consume multi bani! Cu bani aceia care ia-i cheltui ti-ai putea lua altceva!
Fumatul iti distruge rau sanatatea!
Daca tii neaparat sa fumezi incepe de pe la 20-25 ani si termino pe la 35-40 sau 40-45!
O sa iti fie de folos!
Iti zic eu ca asta se v-a intampla daca nu crezi apucate de fumat si dupa lasa-te!
Sper sa iti fie de folos