| 4Life a întrebat:

La ce varsta se mai schimba corpul la o fata sau la ce varsta o sa se schimbe ma refer:slabit, cand o sa isi schimbe comportamentul etc?! cam care este varsta...

Răspuns Câştigător
| cupcake02 a răspuns:

In timpul adolescentei, adica de pe la 11-12 ani pana pe la 14-15 se schimba foarte mult fizic: sani, talie, fund, "rotunjimi", creste in inaltime, slabeste sau se ingrasa, dupa caz, iar de pe la 14-15 incolo nu se mai schimba prea mult fizic, poate doar se maturizeaza la fata, dar incepe perioada in care isi modeleaza foarte intens personalitatea, gusturile, dorintele etc. Eu cred ca pana aproape de 20 de ani suntem in continua schimbare, atat fizic, cat si mental, emotional, dar varsta exacta la care se produc aceste schimbari si ritmul in care se petrec sunt specifice fiecaruia si pot varia in functie de mediu, familie, cerc de prieteni, educatie...

1 răspuns:
| MâţaD a răspuns:

La 13-15 ani intri in pubertate.Incepand cu aceasta varsta te transformi, insa depinde de fiecare in ce ritm.