| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta va`ti apucat de fumat? [fumatorii]
Eu de la 7 ani si am 13 in prezent

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta nu e ceva cu care sa te lauzi dar pot sa zic ca fumez de la 20 de ani asa ca lumea[am peste 10 ani vechime]

| MasterOfDisaster a răspuns:

Doamne.

| TheAce a răspuns:

Prietene, citesc intrebarea ta cu parere de rau evident. Esti pe punctul de a-ti distruge tot organismul (cel care e in momentul de fata in dezvoltare si cel mai probabil nu va mai putea sa se dezvolte corect). Eu iti spun prieteneste sa te lasi, exista o varsta pentru toate, pentru distractii si vicii. La varsta ta e extrem de important sa citesti cat mai mult si sa acumulezi informatii care sa iti sudeze nivelul de cultura. Tu poate crezi ca daca la varsta ta esti teribilist o sa fii mai bine vazut, mai popular. E complet fals. O sa fii intr-adevar popular printre ceilalti copii de 12-13 ani dar in ochii unei persoane majore vei fi doar un copil pe cale sa isi rateze complet viata. Nu am absolut nimic cu fumatorii, am fumat si eu la un moment dat dar n-am facut asta la varsta la care organismul meu e cel mai usor de otravit, cum o faci tu. Eu as zice sa te gandesti la ceea ce iti spun acum.

| itscloudyoutside a răspuns:

Deci există două posibilităţi:
1. Minţi doar ca să "te dai mare".
2. Părinţilor tăi li se rupe de tine.
În ambele cazuri, îmi pare foarte rău pentru tine. Găndeşte-te la sănătatea ta!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu am fumat niciodata si nici n-as vrea.Iti strica sanatateastraight face rau.Eu stiu pe cineva care a fumat la 6 ani.

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Imi cer scuze daca nu iti place raspunsul meu, dar chiar nu e ok ceea ce faci. Sa fumezi de la varsta asta. Ce, te crezi vreun smecher?laughing

| Cataliciiii a răspuns:

Nu fumez, ai grija de sanatatea ta

| Xtadelo a răspuns:

Tu nu ai parinti?

| tpuforyou a răspuns:

Cand aveam 8 ani mergeam la tara pe la bunici, si am gasit o tigara pe care am aprins>o in spatele casei... faza e ca eu nu fumam si scoteam un fum de mama* mama * )) cand a vazut bunicu fumu a crezut ca a luat casa foc, si a mers repede in spate sa rezolve problema > cand eu surpriza fumam mi>a dat doua palme si i>a spus si tatalui care a mai venit si el cu trei palme la pachet!))))))) funda!

Răspuns utilizator avertizat
| broxi a răspuns:

W.T.F? 0. o

Pariez ca esti un adevarat macho.

| cranian0000 a răspuns:

Eu nu voi face asta

| bl3273m a răspuns:

Mda...dar cand fumez ma simt eu liber..ma calmez.si uit de toate porcariile

Răspuns utilizator avertizat
| Kibbuz a răspuns:

La balul bobocilor (Saptamana trecuta)

| smoli a răspuns:

Pai de fumat nu prea cred ca te-ai apucat la 7 ani. ca pufaiai cate un chistoc nu se numeste fumat.cel mai bine lasale deoparte laughing o spun din propria experienta. sanatate si bani pierduti dageabawinking