| and0ra a întrebat:

La facultate se mai face sport? Ma uitam acum la departamentul de jurnalism si in orar scria de ceva examen la sport. De ce se face sport mai exact? La toate facultatile e asa?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Da faci sport. La mine sunt doar primii doi ani, dar cred ca asta depinde de facultate. De asemenea creditele nu conteaza la media finala (dar și asta e posibil sa varieze in funcție de facultate), dar ai grija ca se poate lua restanta. Uneori mă întreb și eu de ce exista sportul. Ăla mai lipsea.

| and0ra explică (pentru Nirvanaaa):

Efectiv inteleg daca e necesara la unele facultati dintr-un anumit domeniu, dar de ce unele facultati dintr-un oras au si altele nu? M-am uitat la jurnalism in Oradea si am vazut, la examene, ca era pus sportul. Dar cand de exemplu m-am uitat la jurnalism in Cluj nu era in orar nici o ora de sport. Sa inteleg ca difera de la facultate la facultate chiar daca domeniul ar fi acelasi?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru and0ra):

Hm, stiu ca la unele se poate alege ca opțional. La majoritatea însă e obligatoriu.
Sau poate nu au afișat ei la sport. Uită-te în curicula aceea cu credite ca sa vezi dacă e obligatoriu sau nu.

| and0ra explică (pentru Nirvanaaa):

Am gasit si aparent au in anul 2 doua ore pe saptamana si dau 2 credite sau ceva de genul... Pentru ce sunt creditele mai exact?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru and0ra):

Trebuie sa iei toate creditele ca sa promovezi anul.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Faci sport pentru cateva credite in plus. Nu te astepta sa faci mare lucru...