| Charisse a întrebat:

La inceputul anului scolar(14ani) care din fericireee s-a terminat, un baiat mi-a cerut prietenia si l-am refuzat, a trecut prin multe relatii de atunci, doar ce a iesit dintr`o relatie de 7 luni.De cand "este liber"ma tot suna, pe mess ar vorbi non stop cu mine, ma intreaba unde sunt, ma zapaceste cu telefoanele sa ies afara cu el, insa eu refuz pentru ca o prietena a fost cu el, el i-a dat papucii dupa o luna de relatie, si s-a dus la alta, pot sa spun ca mi-se pare fustangiu, si nu as vrea sa intru in relatie cu el, nu stiu cum ma vor privi prietenii lui, toti o stiu pe fosta lui iubita si, cred ca nu voi fi perceputa bine de ei, si daca ma voi indragosti si el se duce la alta, pentru ca este capabil de; M-a sunat si m-a intrebat daca ies afara cu el, eu i-am spus nu din cauza fostei iubite, si el m-a asigurat ca ea este cu altcineva.Eu m-as cupla cu el deoarece sunt o fire timida oarecum, nu sunt acea tipa care ii sare in carca acelui baiat care ii suride, nu ma expun cu felul in care arat si din cauza aceasta am avut doar doua relatii construite din nebuneala mea dupa momentlaughing. Tipul arata chiar ok.Sa incerc? Voi fetelor ce ati face?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pey el chiar vrea sa fie cu tine. Insa la un moment dat daca nu accepti se duce la alta. Eu nu cred ca el o sa fie iubitul visurilor tale. Ci doar asa o aventura. Da este fustangiu si nu m-ar mira daca zici tu ca arata bine sa fie cu mai multe deodata. Nu zic ca este acum, insa zic ca e capabil.
In plus ai zis ca a fost cu prietena ta. Pey eu niciodata nu o sa ma cuplez cu un baiat care a fost cu o prietena de-a mea chiar daca nu e cea mai buna. Pur si simplu, daca a ales-o pe ea inaintea mea cu ea sa ramana.
Dar se vede ca vrei sa incerci. Cand viata iti da lamai faci limoanda. Ai grija sa nu fie prea acra. Insa daca ii pui zahar, adica ii arati ca iti pasa poate nu o sa va despartiti repede si poate va deveni si el mai cuminte cum s-ar spune.
Succes! Fa ce-ti zice inima.

1 răspuns:
| AlexiaD a răspuns:

Salut,IoaNNa!happy
In primul rand,sa stii ca nu este impsibil ca tipul asta la inceput sa te considere doar o alta fata cu care vrea sa stea o luna ca sa nu se plictiseasca,dar apoi vazand ca nu este de gluma,sa te considere doar o provocare.
Daca tu spui ca ai incerca de ce nu o faci? Oricum, nu e ca si cum te-ai casatori cu el, deci puteti oricand sa va despartiti.Eu zic sa incerci dar sa nu fi prea implicata in relatie, sa vezi cum reactioneaza.Plus ca tu stii ce fel de baiat este si de asemenea poti lua masuri de precautie. Eu zic sa incerci.