| sensibilosu a întrebat:

La istorie se invata ca suntem evoluati din maimuta...si la religie se invata ca am fost creati de dumnezeu! ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Lory95 a răspuns:

Eu cred ca am fost facutzi de Dumnezeu, deoarece: sa zicem ca suntem facutzi din maimuta, dar maimuta de unde a aparut daca nu a facut-o Dumnezeu? Deci tot ce ne inconjoara oamenii si natura au fost create de Dumnezeu. Asta este parerea mea... dar merge putin si pe logica.pa

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si daca am face astronomie ne-ar invata de Bing-Bang.Adevarul nu-l detine nimeni.Mare dreptate avea Enstein cand zicea ca totul e relativhee hee

| Baiaaanca a răspuns:

Debandada totalalaughingnici profesorii nu stiu ce sa mai creadalaughingnu e vina lor.Asta le e muncahee hee

| alisaaa a răspuns:

Waw, deci exact intrebarea asta mi-o pun mereu:-|cred ca de vreo 2-3ani, si faza e foarte aiurea daca ne-am intreba : ok sa spunem ca fiecare are partea de adevar sa spunem ca dumnezeu a creat maimuta care a evoluat, dar cum vine asta?:-|, din moment ce se spune ca dumnezeu ne-a creat dupa chipul si asemanarea sa, asta duce inevitabil la intrebarea: ce dumnezeu e maimuta?(imposibil), deci eu cu intrebarea asta sunt de multa vreme in ceata, a da si cei care contesta teoria evolutionista vroiam doar sa nu ma criticati, fiecare crede in ce vrea si e liber sa isi exprime opinia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei eu cred ca am fost creati de dumnezeu cu chip de maimute si am evoluat pe masura timpului e vorba de cata imaginatie ai

| theStar a răspuns:

Pai tu ce crezi? dac te simti maimuta crezi ce faci la ist daca nu varianta a2a

| milika a răspuns:

He he la fiecare parerile valoreaza dar eu cred ca sintem proveniti de la maimuta

| milika a răspuns:

Dar poate in timpul evolutiei am provenit la fel ca si natura