| croissant a întrebat:

La mate imi iese media 5.50 imi trece 6?

Răspuns Câştigător
| xAvrilx a răspuns:

Da.
Funda?

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Mediile se rotunjesc, media de pe ambele semestre nu se rotunjeste

| denisacosmina98 a răspuns:

Da, ţi se rotunjeşte la 6.
Baftă!

| 3NGL3ZUL a răspuns:

Da, iti trece 6 petru ca media peste 50 de puncte sau sutimi de exemplu mie imi iese la roman 4. 50 (nu e adevarat dau doar un exemplu) si imi este frica ca nu trec clasa si o intreb pe diriginta (diriga ) si imi spune ca imi iese media 5. Succes funda?

| Cupcakeeee a răspuns:

Poi da! Se rotungeste! happy de ex. mie imi iese media 9. 5 si imi trece 10! >big grin

| Ramoniqtzz a răspuns:

Nu. Iti ramane 5. 50. Mediile nu se rotunjesc. :*