| anonim_4396 a întrebat:

La mate-info, este posibil ca un elev sa stie matematica aproape sau chiar la fel de bine ca profesorul sau?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu pentru ca un profesor are alte studii, insa cele predate de el la clasa pot fi asimilate f bine de cei ce le merge minte si isi dau intereseul

| frostxtq a răspuns:

Nu, pentru ca profesorul are o facultate terminata, asta inseamna ca stie mai mult decat preda la clasa deoarece clasei preda un anumit nivel din cunostintele sale.
Un elev foarte bun la matematica poate fie atat de bun incat sa stie absolut tot ce preda profesorul, insa nu mai mult.

| JIJ a răspuns:

Nu cred ca poate sa ii depaseasca toate cucunostintele, in facultate se aprofundeaza fiecare mica lectie pe care o aveti voi, de exemplu integralele, in facultate face 1 an numai integrale, asa voi faceti doar 1 sau 2 saptamani.