| anonim_4396 a întrebat:

La mate-info,profesorul de mate stie toata materia :
Este posibil ca un elev sa stie toata materia?
Daca nu este posibil, mai exact de ce?

2 răspunsuri:
| AlexiaD a răspuns:

Profesorul de matematica stie toata materia pentru ca asta face de foarte mult timp. A facut o facultate in domeniu si preda aceeasi materia ani de zile.
Este posibil pentru un elev sa stie toata materia dupa o perioada de timp, dar nu se compara cu profesorul, deoarece el invata de mai mult timp materia asta.

| AH5 a răspuns:

Noi oamneii nu folosim nici 10% din creierul nostru..si nici nu vom trece peste 10% cei mai inteligenti au folosit 10% din creier... un prof de mate nu are 10% :O ...suntem lenesi..sau nu suntem luminati de Dumnezeu