| anonim_4396 a întrebat:

La mate-info,este posibil ca un elev sa tina minte toate formulele la mate?
Daca le stie pe toate, se va descurca bine?
Cum le va fi de folos colegilor?

2 răspunsuri:
| CherNadya a răspuns:

Sa inteleg ca planuiesti un transfer sau ca vrei sa ajungi la mate info. Nu,formulele nu le inveti odata si le tii minte toata viata. Formulele la matematica, chimie, fizica, biologie, informatica( algoritmi si structurile) trebuie repetate zilnic. Nu-ti fa griji vei reusi!

| CherNadya a răspuns:

Trebuie sa fii increzator, sa contezi pe tine ( asa e cel mai bine) nu pe colegi. In clasa a 12-a vei fi mandru de tine. Rezultatul de la BAC va fi munca ta si cunostintele acumulate. Bafta!