| Deea4Deeutza a întrebat:

La mine in clasa este un baiat care ma place. Din toamna sunt in clasa a VII-a Chestia e ca nu vreau sa am o relatie cu el. El tot insista. E foarte dragut cu mine, dar noi suntem in acceasi clasa dintr-a cincea. De atunci tot nu mai scap de el. In clasa a cincea nici nu am avut habar ca lui ii place de mine.pana cand in vacanta mi-au spus toti colegii. El e foarte popular.Nu ca as avea ceva cu el, dar ma enerveaza. Imi face niste chestii indecente(cred ca stiti voi ce) si asta ma deranjeaza.Daca se asaza un alt coleg langa mine. mama.l-ar omori...Deci pur si simplu incerc sa il ignor! Ce pot s afac in asemenea situatie?

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Nasoala situatie!
Ii spui sa te lase in pace, nu il placi. cand se mai comporta ca un adevarat nesimtit cu tine il poti face badaran, chiar sa ii dai cu palma peste fata, nu trebuie s accepti asa ceva.
Poate intr-un final ii va trece! Intre timp nu ai ca sa ii faci, ignora-l...

| AlinKun a răspuns:

Trage-l intr-un colt si spune-i ca nu vrei sa ai o relatie cu el si sa inceteze, daca e baiat destept va inceta, daca nu, ignora-l complet si gata

| kissyouharry a răspuns:

Explica-i ca nu iti place de el si sa te lase in pace. Daca nu intelege fa-ti curaj si explica-i intr-un mod mai rastit si fi rea cu el. Fi cum nu ii place lui si nu te lasa coplestita de ce iti va spune.Cu baieti de genul asta asa o scoti la capat, crede-ma!
Bafta! happy

| Deea4Deeutza explică:

Kissyourharry el deja stie ca nu imi place de el