| ioniiiiiM a întrebat:

La mine in clasa ma place un coleg dar nul plac si ma tot enerveaza ce fac?

8 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Am trecut prin asta si iti zic ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el intre 4 ochi si sa sa ii zici adevarul. Explica-i cat mai frumos cu putinta ca nu ii impartasesti sentimentele si ca nu esti fata potrivita pentru el. Spune-i ca nu vrei sa te joci cu sentimentele lui si ca de aceea ii zici adevarul.Incearca sa fii politicoasa si sa nu il ranesti tare.Doar deschide-i ochii.

| Gicone a răspuns:

Si eu am patit-o! Sincer, nu il baga in seama, fa orice dar sa nu fi in prejma cu el. Eu am o fata in clasa care ma place si asa fac! O sa vezi ca nu te va mai baga in seama in vreo saptamana!

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta, asa e cel mai bine dar daca totusi nu inceteaza vorbeste cu el, spune-i ca te enerveaza comportamentul lui sau vorbeste cu diriginta/dirigintelehappy

| foxi a răspuns:

Refuza-l politicos! Nu esti genul meu sau ceva de genul...

| v1sE a răspuns:

Ii zici frumos. Ba baiatule ba nu sunt interesata de tine deci sorry. laughing

| xLavl a răspuns:

Nu e adevarat daca il ignori te v-a place mai multlaughing Cel mai bine ar fi sa-i spui frumos fara sa-l jignesti. Poti sa-i spui ca ai prieten(chiar daca nu ai) sau sa-i zici ca vrei sa fiti doar colegi, prieteni nimic mai mult.
Asa nu o sa-l jignestihappy

| Bittersweet_8364 a răspuns:

NU-l bagi in seama. Ce ai putea sa faci? Poti sa-i dai una intre picioare si gta daca de aia numai poti tu de el.

| ioniiiiiM explică:

Am uitat sa va spun alt idiot de coleg s-a dus la ala si i-a zis cail plac si chiar nu stiu ce sa fac mai ma mut la alta scoala! sad