| MannyP a întrebat:

La multi ani. Stiti cumva vreo metodă pentru determina pe cineva să spună motivul supărării sale? Am o prietenă (nu iubită) care e supărată de câteva zile. După atitudinea ei mi-am dat seama că pe mine e supărată. Am încercat să aflu motivul dar mă evită. Numai bine si un an nou reușit

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Gândește-te bine.Cu răbdare. Derulează filmul întâlnirilor/ discuțiilor (chiar dacă acestea au avut loc online) și oprește-te acolo unde ai observat o schimbare a ei de atitudine (un zâmbet trist, o privire încruntată, o vorbă rece, o indiferență totală) etc.

| MannyP explică (pentru floresdemayo):

Se pare că greseala a mea a fost; Săream in ajutor pentru ea indiferent ce nevoie avea si mereu doar eu initiam o întâlnire sau o conversatie, dar ea nu mă căuta sau să mă întrebe de vorbă vreodată. Se pare că am devenit un deranj pentru ea. Facerea de bine...

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea.

| OldSoul a răspuns:

Poate i-ai dat seen laughing

| Lioana a răspuns:

Doar vorbind cu ea poti afla. Spune-i "Esti cumva suparata pe mine? Daca te-am suparat cu ceva imi cer scuze dar te rog spune-mi care e motivul ca sa stiu unde am gresit. Chiar nu stiu despre ce e vorba."