| Park1Suin a întrebat:

La noi la liceu in fiecare toamna se organizeaza un concurs de cintat in limba engleza.M-am gindit ca ar fi bine s-a incerc sa particip cu vreo piesa, dar totusi, mi-e frica sa nu ma inece emotiile.Am asa o teama ca nu le va placea cintecul si ca vor ride.Voi ce cerdeti, ar fi bine sa particip sau nu? Ma ghindeam la piesa Yohio-Heartbreak Hotel.

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Te sfatuiesc, sa chemi cativa prieteni adevarati, la tine acasa si la o prajitura si un suc, sa incepi sa canti.Roaga-i apoi sa-si spuna parerea sincer.Asa poti sa vezi cate emotii o sa ai, daca interpretezi cat de cat acceptabil si apoi decizi.De participat, eu te sfatuiesc sa participi, dar sa poti canta cat de cat acceptabil. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă spui tot timpul: nu pot, mi-e teamă, ce se va întâmpla dacă! Nu vei obține niciodată: Am reușit! Așa că fă-o. Nu începe cu NU POT, ci cu SĂ VEDEM!

| KateMiddleton a răspuns:

E prea grea

| S3S3an a răspuns:

In primul rind eu iti zic sa participi
in al doile rind alege alta piesa cel putin feminina si nu iti fa griji ca cineva o sa rida Iulia cum s-a dus a cintat pros dar peste o saptamana toti au uitat

| Park1Suin explică (pentru S3S3an):

Bine.Dar ce piessa sa aleg atunci?

| S3S3an a răspuns (pentru Park1Suin):

Nu stiu o piesa care sa ti se potriveasca si sa fie usoara adica sa o poti memora usor