| Grimalkin a întrebat:

La profil de stiintele naturii - intensiv engleza ce ore se fac? La ce materii se da bac'ul? >:

4 răspunsuri:
| User a răspuns:

Noh asta-i buna laughing "stiintele naturii - intensiv engleza" laughing. Adica, engleza e o stiinta a naturii?

| Andraa a răspuns:

Hai ca deja ma enervezi. ce te tot miri atata?
e un profil real la stiinte ale naturii si poate sa fie intensiv engleza/franceza/germana sau spaniola.

atunci de ce raspunzi sa te aflii in treaba si sa enervezi pe altii

apropo... o sa dai la bac la alegere 2 dintre chimie/fizica/biologie,. oral si scris romana. engleza oral si scris...

| DianaLostInDreams a răspuns:

Paul, asta inseamna ca e bilingv. dai la mate, romana, engleza si iti alegi 2 mat dintre:biologie, fizica, chimie.Si dai si competente digitale.

| madycoco a răspuns:

Pai ...chimie, mate, biologie, fizica, engleza. si bacu` la oral dai romana, la limba straina dai la engleza(daca tot esti intensiv engleza, cred ca la engleza vrei sa dai ), dai competentele digitale si la scris dai romana, istorie si la ultima proba ai de ales intre: geografie, economie, filosofie, logica, psihologie, sociologie.