| Tencalec_Ulmiana_1998 a întrebat:

Trebuie sa ma inscriu la liceu si nu stiu ce profil sa-mi aleg. M-am gandit la filologie, dar mie imi plac mai mult stiintele naturii (nu pot intra la stiintele naturii deoarece este intensiv engleza si nu am dat proba). Pe ce materii se pun accent la filologie?

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ar fi bine daca ai pune stiintele naturii chiar daca este intensiv engleza pentru ca proba la engleza o dai dupa ce afli ca ai intrat la acel profil si o dai in liceul unde ai fost repartizata si e imposibil sa nu iei testul pentru ca iti spune sa traduci 5 propozitii stiu asta ca si eu am facut la fel ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Stiinte ale naturi - Intensiv Engleza nu dai proba, intrii linistit daca iti iese media.

| Tencalec_Ulmiana_1998 explică (pentru anonim_4396):

Esti sigur?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tencalec_Ulmiana_1998):

Sigur, proba se da doar la bilingv, la intensiv nu.

| schmoll a răspuns:

La filologie faci romana multa,istorie,geogra, la stintele naturii faci mate, biologie, chimie, mai bine filo

| eueueueueue a răspuns:

La filologie se pune accent pe romana.adica literatura, comentarii etc. Funda?