| AnnaMariaaa a întrebat:

La profilul de Stiinte ale naturii la ce ar trebui sa ma astept in primul semestru din clasa a9a, ma refer este greu? pe ce se axeaza mai mult fizica sau chimie?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Faci 3 ore de fizica, 2/2 chimie/biologie.La fizica o sa iti sara ochii din cap.Eu in primul semestru am bagat ca MiG-ul dar tipei nu prea ii placea de fata mea si ma tinea numai in 7.Acum am fost si la olimpiada s-a mai schimbat treabahee hee

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai pe biologie in general si pe profile specifice profilului geu ecologie si studiul calitatii mediului. da si chimia e importanta iar fizica mai putin

| Ella995 a răspuns:

Si eu sunt boboc la stiinte ale naturiihappy
cand am mers la liceu sa depun dosarul, a trebuit sa aleg dintre:fizica, chimie, biologie, intensiv engleza si am ales bio-chimie...deci i sa fac mai multa biologie si chimie...desi nu o sa scap si de celelalte materiihappy