| spartakblood a întrebat:

La scoala mea spus cineva ca ma numit un baiat din alta clasa cu ceva prostii?

Eu am 15 ani sunt destul de format in forma fizica dar nu am avut cam prea multe batai pina acum ce ar trebui sa fac?

Eu ma gindesc sa ma duc la ala si sal intreb daca ai zis asta despre mine, daca zice ca da, sa-i dau un pumn in bot adica ori nas ori barba si sa continui sal ucid in bataie... dupa un pumn in burta
un picior in lateral si jos.

Voi ce ziceti face de batut pe cineva pentru o vorba?

eu zic ca da, dar dupa pot avea probleme foarte mari pina la exmatriculare. sunt in alta tara nu in romania.

Dar trebuie sami apar reputatia. big grin big grin big grin

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Uite nu cred ca bataia va rezolva ceva doar iti va crea probleme.Trebuie sati aperi reputatia dar alta cale nu gasesti?
Gandeste-te

| real8849 a răspuns:

Rupel in bucati, eu asta as face daca as fi in locul tau, si daca are prieteni rupei si p ei p randwinkingcam asta am facut si eu cu unii care cica au vrut sa ma arda

| SuccessAndNothingLess a răspuns:

Spartakblood, de la inceput iti pot spune ca esti usor influentabil, crezi aproape orice ti se spune. Deseori oamenii (mai ales copiii) spun tot felul de lucruri care nu sunt adevarate, tocmai pentru a dezamagi anumite persoane.
Cum crezi tu ca te va ajuta violenta? Nu doar vei rani acea persoana ci si, mai mult ca sigur, vei avea probleme. Gandeste-te ca au fost cazuri cand, un baiat ca tine a dat IN JOACA intr-un copil, acela s-a impiedicat, a cazut, s-a lovit la cap si. a murit. Ce crezi ca s-a intamplat cu baiatul? Nu doar ca a fost exmatriculat, si-a petrecut aproape toata viata in inchisoare. Nu stii niciodata ce se poate intampla, Doamne fereste!
Sfatul meu este sa eviti orice fel de agresivitate. Cel mai bine este sa te duci la respectiva persoana si sa ii spui ca te-a deranjat ceea ce ai auzit, discutand civilizat, intre patru ochi. Daca pe viitor se mai intampla sa auzi jigniri la adresa ta, incearca sa le ignori. Ce zici, crezi ca poti face asta?

| spartakblood explică (pentru SuccessAndNothingLess):

Nu cred. big grin big grin
deoarece umbla vreo 2 3 persoane din urma mea si tot imi zic
ce mi-a zis ala daca le voi ignoara ei vor crede ca e normal.
eu vreau sa dovedesc ca nu e.