| Anonimzece a întrebat:

La scurt timp dupa ce a murit matusa mea, cei din familia mea sau certat. Noaptea m-am culcat si pe la 3 si ceva m-am trezit si am stat in pat si ma gandeam la tot felul asta nu conteaza, dupa mi-a aparut o imagine in fata cu matusa care era suparata si am intrebat-o ce a patit ea raspunzandu.mi ca iar sau certat aia, si dupa a disparut imaginea. Asta ce inseama?

Răspuns Câştigător
| Darkela a răspuns:

Hei!
Am avut şi eu astfel de probleme.Eu îl vedeam pe bunicul meu pe scări, aproape în fiecare seară. Părinţii au hotărât să mă ducă la un psiholog.
Acolo am aflat că toate imaginile sunt nişte închipuiri ale creierului. Durerea se transformă în subconştient sub forma unor imagini pe care le vedem în interiorul nostru, gen.Eu nu am crezut la început dar după ce am început sa încetez să mă mai gandesc au dispărut.

Nu trebuie să iţi faci griji.

P.S - dacă te interesează, singurul mod prin care morţii pot comunica cu noi este prin vis.

Numai bine!

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Inseamna ca a fost un vis lucid. Momentul acela in care tu esti treaz dar visezi.

| Zoey112 a răspuns:

Fantome ii sigur ca nu ai vazut pentru ca ele nu exista, probabil ca ai visat sau ca ti-ai imaginat totul pentru ca tie dor foarte tare de matusa ta

| xxbytzuxx a răspuns:

Matusa ta zici ca murise, da? Poate ca ai avut o vedenie, din cauza oboselii sau stresului, sau e un semn ca trebuie sa iti impaci familia. Insa nu prea cred ca exista fantome si toate aiurelile astea, poate ca erai obosit/a sau nervos/nervoasa din cauza mortii matusii tale si a certurilor din familie. Asta ar trebui sa fie. Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult noroc!

| Anonimzece explică (pentru xxbytzuxx):

Faza e ca nu e de la oboseala, ea a murit acum cateva saptamani. Iar familia mea vorbeste, a fost o cearta cam asa.

| xxbytzuxx a răspuns (pentru Anonimzece):

E foarte bine ca vorbesc cei din familia ta,poate ca iti este prea dor de matusa ta, a fost un vis sau o imaginatie, si mie mi s-a intamplat, dar nu cu o matusa, cu un bunic.