| bfvhjcv a întrebat:

La serbarea de craciun am si un concurs cu talente la care trebuie sa participe 3 elevi de la fiecare clasa. avem 3 probe:dans, muzica si actorie(teatru). eu(fata) mai sunt cu un baiat si cu inca o fata, si nu stim ce melodie am putea sa cantam, avand in vedere ca nu avem niste voci"miraculoase". as dori cateva exemple de melodii pe care am putea sa cantam.multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Mist a răspuns:

O melodie rap...nu cere voce si trebuie doar sa invatati versurile, sau daca nu Cand eram tanar fecior... happy orice mel rap sau populara laughing
Bafta si distractie placuta

3 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

1.Pe zapada zboara, zboara
Cling, cling, cling o sanioara
Si in ea sta un mosneag
Mos Craciun cel bun si drag.

Ref.
Mos Craciun bine-ai venit
Bradul nostru-mpodobit
Cu stelute argintii mult te-am asteptat sa vii
Bradul nostru - mpodobit iti ureaza: - Bun Venit!

2. Abia duce in spinare
O desaga mare, mare
Haideti copilasi vioi
Ca sa-i ajutam si noi.

Ref.
Mos Craciun bine-ai venit
Bradul nostru-mpodobit
Cu stelute argintii mult te-am asteptat sa vi
Bradul nostru - mpodobit iti ureaza: - Bun Venit!

4.Mosu-si leapada cojocul
- Bata-va pe toti norocul
Mai copii sa cresteti mari
Bravi, voinici cu brate tari.

Ref.
Mos Craciun bine-ai venit
Bradul nostru-mpodobit
Cu stelute argintii mult te-am asteptat sa vi
Bradul nostru - mpodobit iti ureaza: - Bun Venit!

o melodie frumoasa de iarna si simpla

| predafloryn a răspuns:

Mos Craciun.

| Mihai3A a răspuns:

Pai tinand cont ca sunteti trei, ati putea sa puneti lucrul asta in valoare si sa interpretati ceva de genul "Trei pastori" ( http://www.youtube.com/watch?v=5gDYwB04dUs ) sau daca vreti ceva si mai simplu "Mos Craciun"( http://www.youtube.com/watch?v=8RCsdBHbUUY&feature=related). Doua craciunite si evident Mos Craciun. Distractie placuta!