| ravanoos a întrebat:

La specializare Stiintele Naturii - Intensiv Engleza se mai face Franceza? am aflat ca la intensiv se fac 2 ore in plus de engleza fata de neintensiv, daca se mai face franceza ce ore se scot pentru a face loc acestor 2 ore de engleza in plus?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, se face si o a doua limba straina, care poate fi franceza, germana sau spaniola. La profilele "intensiv engleza" se fac in jur de 5 ore de engleza pe saptamana, inclusiv un optional, care poate fi, de exemplu, "Cultura si civilizatia britanica" sau o alta ora asemanatoare. Probabil se reduce numarul orelor de matematica, fizica, biologie, educatie fizica si al altor materii care nu sunt vizate de specificul profilului vostru.