| daniela17 a întrebat:

La un ten creol si ochii caprui ce machiaj ati face? sa nu fie nici prea strident... o parere daca se poate...

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

Incearca fard mov sau maro. ori negru(smokey eyes) nu e prea strident si se potriveste cu trasaturile tale

7 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Http://www.ask.com/......Http?/bar

sper sa iti fie de folos:)

| AndreeA_4571 a răspuns:

La un ten creol(bronzat)ar merge un auriu pentru ca nu este deloc strident si se potriveste cu culoarea tenului tau.:-)

| crisS a răspuns:

La ochi caprui merge orice culoare. Cred ca cele mai potrivite nuante de fard ar fi auriu roz ( nu foarte strdent) iar in rest poti accentua culoarea cu un rimel si un creion dermatograf happy

| YLLL a răspuns:

Auriu.

| ALY_2447 a răspuns:

Un machiaj inchis la culoare lejer un velo di rimmel si o matita lejera de asemenea ti-ar sta bine

| reaper a răspuns:

Uite aici un articol despre istoria machiajului, cred ca te va ajuta http://www.6n.ro/machiajul-si-istoricul-lui/

| raluk96 a răspuns:

Si eu am ochii capruisi an si tenul creol si imi dau cu rimel, creion si verde mai inchis.happy imi sta bestial si cred ca si tie ti-ar sta la fel :*