| MissJupiter a întrebat:

La uni dintre prieteni mei le este frica de mine dar nu inteleg de ce ar putea avea legatura cu inaltimea?(sunt putin cam inalta am 1.87)

1 răspuns:
| cosereanca a răspuns:

Nu cred ca este vorba de frica aici, ci de inferioritate. stiu si eu cum este, pentru ca si eu am trecut prin asta. e vorba ca oamenii, in general formeaza legaturi in functie de anumite puncte comune. ai observat ca fetele mai uratele au prietene nu prea frumoase, sau ca oamenii dintr-o anumita categorie sociala au prieteni care sa ii inteleaga? eh, asta esat si in cazul tau, prietenii tai se simt complexati de tine