| SunshineSunrise a întrebat:

Lamuriti-ma și pe mine cu ceva.
Ok am media 3 la o materie pe primul și 5 pe al doilea.
La corigenta cică am proba orala și proba scrisa.
Ce nota trebuie sa iau sa trec? Nu trebuie sa iau 10 la ambele? nu știu de ce am avut impresia asta. Ce note trebuie sa iau?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu conteaza nota. Daca profesorul vrea sa te treaca (bineinteles sa nu te duci planta acolo), iti va da ce nota trebuie sa iti dea ca sa iti iasa, indiferent ca e 5 sau 7. Nu cred ca e niciun profesor atat de rau incat sa lase un elev repetent doar din cauza materiei lui. Daca te duci acolo si nu ii dai foaia goala te trece.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Poți sa te transferi acum decât sa Riști sa te lase repetentă. Sau te duci și vorbesti cu ea și ii spui ca e cineva care inventează lucruri despre tine,

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Sunt unele licee care chiar te roaga sa te transferi in cazul in care ramai repetenta. Adica ai de ales ori sa ramai repetenta ori sa treci anul dar sa te muti la alt liceu. Nu stiu daca asa se practica si la voi dar macar ai putea sa le propui chestia asta.

| sierra1 a răspuns:

Ce clasă esti sunshine?

| Freya1 a răspuns:

Din cate stiu daca iei un 7 in corigenta treci...Bine, da o sa iei sigur ca nu poate sa te lase repetent daca esti corigent doar la o materie.
Nu stiu ce oral si scris dai tu ca in general la corigente va baga din mai multe clase in una si faceti un exercitiu de pe un biletel pe care il alegeti de pe masa profesorilor.