| ralucaralu a întrebat:

Locuiesc intr-un oras mai mic(la marginea acestuia). Prietenele mele locuiesc cam departe de mine; ele se intalnesc in fiecare seara, ies afara. Eu ma intalnesc cu ele dar mai rar, iar seara deloc. As vrea sa am si eu o prietena aproape, sa povestesc cu ea, dar aici nu am. Nu mai rezist sa stau asa singura. Nu stiu ce sa fac. Ce parere aveti? Credeti ca exista vreo solutie?

4 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Hi! Crede-ma ca te inteleg, pentru ca si eu trec prin asta.Anul trecut m-am mutat(stateam la bloc) si acum parca ma simt singura cateodata.Eu ce pot face e sa mai chem cate o prietena de-a mea pe la mine in weekend. Sau sa mai merg eu pe la ele. Acum ca e si vacanta, e mult mai usorhee hee

| Deyutza a răspuns:

Pai nu esti in jungla, deci trebuie sa mai existe si alte fete care sa stea mai aproape de tine. Incearca sa vb cu ele, poate aveti ceva in comun si atunci cu siguranta veti fii prietene! Trebuie doar sa ai incredere in tine si sa foci tu primul pas! incepe sa le saluti si sa vb cu ele, cerele nr.de tel. sau mass-ul si vb cu ele mai des si asa in curand veti deveni prietene de nedespartit! Happy endlaughing
SPER ca ti-am fost de folos! fundulitza?

| Queen_9012 a răspuns:

Alina. ai putea lua legatura cu prietenele tale sa dormiti o noapte impreuna, ori la ea, ori la tine...si sa incercaty sa faceti lucruri cat mai distractive si sa-i dovedesti ca esti o adevarata prietena astfel va incerca sa petreaca cat mai mult timp cu tine(dar trebuie sa fi absolut sincera)daca nu ii vei pune la indoiala increderea si se va departa cat mai mult. Sper ca te ajut cat de cat.Bye!

| SweetCherry a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.colegele mele stau aproape una de alta si ma vad rar cu ele si sunt ''condamnata'' sa stau cu cei din cartier...Cred ca ar trebui sa te imprietenesti cu copii de la blocul tau sau cu cineva din zona.