| N@sty dream a întrebat:

Lume, m-am cam saturat de viata asta nu stiu.Mai ales ca m-am despartit si de prietena de o saptamana si as fi vrut sa mai fiu cu ea, dar si-a batut joc si cand ma gandesc ca iar sunt singur de ziua indragostitilor parca nu stiu e un blestem asa...cu prietenii la fel stau cam prost, nu prea ma mai inteleg cu ei deloc si parca ma simt asa singur uneori, doar familia ce mai am de pret in rest nimic. M-am saturat cand vad cupluri pe strada de mana imi aduc aminte cu dor cand eram si eu la fel, da nu mai e la fel si totul parca se prabuseste in jurul meu.Sincer si acum as lua un pumn de passtile si sa scap de tot, poate dincolo imi va fi mai usor.Parca nu mai am nici un tel in viata chiar daca sunt la facultate in anul 1, dar degeaba totul parca e in defavoarea mea, nu stiu nu am nici niste prieteni care sa ma sustina poate si sa ma ajute sa trec peste orice.Simt ca nu mai are rost sa traiesc pe acest pamant cu toate ca atunci cand vedeam cazuri la televizor cat puteam sa ii detest pe aia care faceau chestii din astea, dar sincer nu mai pot. Oare chiar nu am si eu dreptul la niste prieteni in care sa am incredere, la o iubire sincera din partea unei fete, mai ales cand eu am atata iubire de oferit.Am avut prietene da parca cineva nu a vrut sa fiu eu fericit in sensul asta, nu stiu de ce.De cateva zile in orice clipa imi vine sa mi-o fac cu mana mea in orice mod, numai sa scap de singuratatea asta care ma apasa pe sufletul meu chinuit.Si in momentul asta am chestia asta in cap, cand ma gandesc ca as putea sa scap de tot doar cu niste pastile care sa ma arunce in alta parte unde sa nu mai sufar asa si sa-mi chinuiesc sufletelul meu care nu are nici o vina.

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Spunem cum vrei sa mori ca sa iti spun cine estiraised eyebrows
Supradoza de pastile? Subtil si elegant mod de a parasi lumea asta si de a lua drumul spre cazanele cu smoala unde viata e buna daca esti pompierraised eyebrows
Serios acumhee hee
Toti avem momente in care ne simtim cretini, prosti, inutili etc
Dar asta nu inseamna ca ne gandim sa alegem solutia cea mai simpla:moartea.Nu exista cale de intoarcere cand spui cuvatul asta.Si nu e oare pacat? Mai ai atat de multe lucruri de facut, de invatat, atatia oameni care ti-au gresit si pe care nu i-ai iertat, atatea fete sincere pe care nu le-ai cunoscut inca, atatia oamenii care ti-au fost alaturi si i-ai ignorat.Ai multe de facut. Ce mai astepti?
Lasa ca moartea sa te aleaga pe tine si nu tu pe eawinking

| Bacemi a răspuns:

Crede-ma ca nu are nici un rost. Stiu ca este aiurea cand vezi ca nu prea poti sa ai prieteni, ca toti tradeaza, nu sunt cum vrei tu. In ce priveste iubitele, e aiurea sa dai rateu dupa rateu dar degeaba stai si te plangi daca nu intelegi cu ce ai gresit sau ce nu le-a multumit. Doar asa poti sa stii ce trebuie sa schimbi pentru a -ti fi mai usor in relatia urmatoare. Eu cred ca decat sa te gandesti cum te sinucizi mai bine renunta la ideea asta si analizeaza atent toate relatiile tale de pana acum. O explicatie exista cu siguranta. In fiecare relatie ai gresit, asta e clar. Nu doar partenerele au gresit. Daca tu nu greseai cu nimic acum inca erai cu una din ele. Sunt si lucruri pentru care nu ai avut nici o vina dar lucrurile acestea te fac vinovat pe viitor daca nu incerci sa le rezolvi. Poate nu ai un fizic extraordinar, poate nu ai maturitate emotionala, poate din punct de vedere sexual esti apatic, poate esti prea serios si multi alti poate. Incearca sa te gandesti cu atentie la ce crezica si-ar fi dorit fiecare fata de la tine si ce nu i-ai putut da. Asa vei gasi carentele tale si vei putea sa te schimbi pentru a avea mai mult succes. Crede-ma ca nu e o tragedie ca nu a mers cu o fata. Si eu am simtit asa o vreme. Nu mergea nici o relatie si mi-a fost greu dar am facut ce ti-am propus tie si toate au inceput sa se rezolve de la sine. Ideea e ca trebuie sa te schimbi in bine pentru a fi multumit cu tine in primul rand. Apoi vei sti ca daca te desparti de o fata nu e vina 50 - 50 ci mai mult a ei. Nu trebuie sa renunti. Lupta si gandeste-te serios ce vrei sa fii si ce vrei in viata.

| PurpleLadybug a răspuns:

Dincolo nu e mai usor daca te sinucizi. Persoanele care se sinucid nu sunt sinu vor fi niciodata primite in rai. Pt ca nu ni se poate da mai nmult decat putem duce. Doar pentru ca a fost greseala ei, nu trebuie sa suporti tu consecintele. Ce vrei sa vada ea acum, cum a reusit sa te distruga sau sa o faci sa'i para rau ce a pierdut. Si nu mai fi trist ca esti singur de V'Day, pentru ca nu este absolut nicio tragedie. Poate gasesti pe cineva pana la dragobete, iar daca nu, atunci cand te indragostesti de cinvea, creaza'ti un V'Day special pentru acea persoana. Nu trebuie neaparat o zi din an ca sa'i arati persoanei de care esti indragostit iubirea ta, de acord?winking Capu' sus. Lasa timpul sa treaca si toate se vor rezolvahappy
Take carepeace sign

| Fifylici a răspuns:

Salut
uite prin chestia asta si eu trec si eu simt ca nu am prietenii si ca sunt singura.nu am cu cine sa imi impartsesc suferinta, nu am pe nimeni care sa ma asculte
dar din fiecare greseala sau dezamgire avem de invatat cate o lectie
daca fata respectiva si-a batut joc de tine inseama ca nu te merita cu adevarat
si ceea ce vrei tu sa pui in aplicare sa bei pastile, Domane fereste nu e cea mai buna solutie mereu trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor
nu stiu la ce facultate esti dar gandeste ca ai o viata inainte de trait care o sa fie plina cu bucurii si succese dar si cu deceptii. poate ca e mai bine asa poate nu va poatriveati
sa ti dragul meu ca nimic din ceea ce se intmpla in momntul de fata nu e la intamplare tot ce se afla pe lumea asta are un scop
fa altceva si nu te mai gandi la ea.stiu ca nu e usor cand te gandesti si iti dai seama cat de mult o iubesti dar sunt absolut sigura ca tu ai si lucruri frumoase in viata ta pentru care merita sa traiesti
bafta si sper sa iti schimpi conceptia

| aniohetova a răspuns:

Cum ziceai si tu ca pana acum cei pe care ii vedeai la televizor ti se pareau niste "fraieri ", sa zic asa, care nu stiu sa se bucure de viata si asa mai departe, asa ai parea si tu in fata celorlalti daca ai alege drumul ala stupid.Practic tu ai intrat intr-o batalia cu viata si te-ai dat batut cand nici nu ai intrat in joc.Viata mereu iti da suisuri si coborasuri, dar asta nu inseamna ca la prima treapta trebuie sa te lasi. Esti total demoralizat si poate ca ai nevoie de cineva care sa te asculte, sa te sustina, niste prieteni, o prietena. dar atata timp cat tu nu vorbesti cu ei despre problemele pe care le ai, nu vor putea sa te ajute, sau daca ai facut-o si ei nu te-au ajutat inseamna ca nu ai niste prieteni adevarati. E aiurea.Imi zici ca esti in primul an la facultate.Acolo nu ti-ai facut prieteni? Sau despre prietenii de care imi vorbeai ei sunt? Prieteni mai vechi nu ai? Niste prieteni de incredere? Sfatul meu ar fi sa-ti formezi niste prietenii legate, stranse cu niste fete. Fetele intotdeauna sunt mai intelegatoare, stiu sa asculte, sa dea sfaturi si ele niciodata nu iti intorc spatele .Majoritatea.Baietii ca prieteni... ei au alte fumuri. La ei poti sa apelezi doar pentru sfaturi legate de fete sau masini sau orice altceva, lucruri pe care o fata nu ti le poate explica sau nu poate sa te sfatuieasca. Sa incerci sa iei un pumn de pastile sau altceva. nu e solutia cea mai buna pe care ai alege-o sa o faci. Bucura-te de viata asa cum e ea.Invata sa multumesti pentru ce ai si ti se va da mai mult. Nu mai fii atat de negativist pentru ca cu gandurile tale atragi tot ce ti se intampla. Esti ceea ce gandesti. Nu degeaba se spune asta. Poti avea orice vrei tu. ORICE. Doar prin niste ganduri pozitive si prin concentrare asupra lor. Haide happy Ridica-te de unde ai cazut! Ia-o de la capat. Cu forte proaspete si cu mult mult vointa. O sa ajungi unde vrei si o sa ai ce vrei numai crezi in asta si depunde un efort pentru ceea ce vrei.Si cu fetele, ca iubita. Ataseaza-te mai intai de ele, invata sa le cunosti in intregime si pe cine crezi tu ca merita, incearca! Nu te mai arunca in relatii fara rost pe care nu le cunosti sau doar distractie. Haide! Sunt sigura ca o sa reusesti happy Succes si tot ce e mai bine happy Sa imi dai un mesaj cu vesti bune happy

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.Nu esti singurul care nu are pe nimeni de ziua indragostitilorsadsi eu sunt in aceeasi situatiesad
Dar o sa ies in club si o sa va distrez, viata e prea scurta ca sa fiu suparatabig grin
daca esti din severin te iau cu mine si cu amici mei in club daca nu ai cu cine sa te ducihee hee)

| tarziu a răspuns:

Iesi in cluburi, distreaza'te, cauta'ti prietenii din liceu daca nu merge cu cei de la facultate. Viata e prea scurta, nu o scurta si mai tare!
PS. Bucura'te ca nu ai griji de Valentine's! altii au adevarate dileme de genul: "ce pot sa'i cumpar prietenei mele de ziua indragostitilor? plizzzzz HEEELP!"

| naviDIabLO a răspuns:

Dar cei care n-au avut niciodata o iubita si prieteni? EI CE dracu sa faca? Ia gandeste-te tu ca sunt altii cu o viata mai de *** ca a ta.

| danycsbraila a răspuns:

Nui nimica dristreazate fartele meu ca viata ii frumoasa si fete gasesti cate vrei daca nu a fost sa fie cu ai daca si-a batut joc de tine nu stiu de ce te mai gandesti al ia bucurate ca ai scapat de ia si cautati alta si incepe o nou relatie e cel mai binewinking

| carmensytah a răspuns:

Nu are rost sa gandesti asa, stiu si eu cum e, dar nu merita nici o fata sa suferi, dar sa te gandesti la sinucidere e o prostie imensa, chiar crezi ca merita? fii serios, pentru ce si cine? deci renunta la chestia asta si mergi mai departe, toti avem esecuri in viata personala dar mergem mai departe, pe viitor fii mai atent de cine te indragostesti, atunci cand vei avea o prietena din nou arata-i ca e speciala pentru. tine, asta ne dorim noi femeiile, sa fim speciale pentru voi si apreciate, deci fruntea sus, esti la inceput de viata, ai timp sa te si insori, ca doar dupa tot insurat vei fii, nu pierzi nimic, deci nu-ti mai linge ranile si nu-ti mai plange de mila ca nu are rost, te pup si sa fii cuminte!

| roxanac a răspuns:

Be a good boy! Timpul le rezolva pe toate. Daca iei o decizie aiurea in acest moment, nici macar nu mai poti regreta ca ai luat-o si sa te miri apoi cat de (neinspirat ai fost) trecatoare sunt toate. Luam decizii nebunesti in momente de nebunie. Avem perioade cand suntem mai tristi, avem perioade cand suntem veseli, am auzit ca unii sunt chiar fericiti, perioade cand suntem melancolici, etc.
Revino-ti! Timpul este ambrozia noastra.
Uite nah, m-am hotarat sa-ti trimit si un :*winking

| cosmingcc a răspuns:

Toata lumea a venit cu sfaturi, unul mai bun ca altul, vin si eu cu cateva dar mai scurte si mai gandite putin, nu ca am gandit eu mai mult ca altii, am gandit cum sa le structurez..asa sa incepem, vor fi niste simpli pasi:

-vezi mereu ce e mai bun in viata
adica: esti singur de ziua indragostitilor? stii cate fete sunt singure de ziua indragostitilor ca le-au parasit iubitii pentru niste "curve"? pff. cat isi doresc ele ceva iubire adevarata, cat plang ele la filme romantice? imi vine si sa rad ca nu stiai asta deja :) ei bine, in tristetea ta e un bine nu? ai de unde alege din fetele alea, chiar iubiri adevarate, incepe sa te joci cu fetele inainte sa iubesti una.
-mergi afara din casa si fi cine vrei u sa fi! aici gasesti detalii despre asta: http://be3-cosmos.blogspot.ro
-invata sa fii barbat si practica o meserie de barbat! http://jucariiptbaieti.shopmania.biz/
-invata ca lumea e grea si invata sa lupti
-invata ca familia aia care te iubeste ajunge pentru inceput
-invata orice, te face mai tare, iti da mai multa incredere
-fa o gramada de lucruri si gaseste-ti un tel: http://be3-cosmos.blogspot.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti avem astfel de momente, si trebuie sa stim sa le depasim. Incet, poate s-a cazat mai mult decat trebuie negura la tine, dar stai linistit ca sigur ca aparea si soarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai nu fi tantalau, toti trecem prin chestii de genu la fel ca tine toti au prietene si nu toti ajung cu ele sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti ca in povesti, o relatie e de asa natura sa se ajunga cu ea ori pana la capat ori pana unde se poate si ATAT.si daca atat s-a putut atunci NEXT.sti tu vorba aia CUI PE CUI SE SCOATE cauta alta fata si o sa iti fie mai bine cat despre prieteni ce sa iti spun 'prietene' greu sa gasesti un prieten adevarat ...eu din sutele de prieteni pe care ii am nu sunt sigur decat pe 1 pe care m'as putea baza oricand concluzie am 1 singur prieten si sute de cunostinte (bineinteles sunt destui care se apropie de a imi fi prieten cu adevarat, insa nu.nu deocamdata). Si dc Doamne iarta'ma sa bagi pastile sa faci vreo mare boacana? omu lu Dumnezeu ai o viata TRAIESTE'O e la fel ca si cum ai avea 20 de milioane CHELTUIELE, le'ai cheltuit? atunci ti'au adus satisfactie asa si cu viata ai traito? atunci ti'a adus satisfactie.Si daca n'ai trait'o atunci esti un prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i zici ce simti

| N@sty dream explică:

Nu mai rezist, nu mai am nimic bun in viata asta in afara de familie, in rest in toate am clacat cat se putea de bine, prietenii s-au dus, prietena s-a dus, moralu meu s-a dus si el si aproape toti banii ii bag la pariuri sportive de 3-4 ani.Am o viata pe care nu o doresc la nimeni si daca am gresit cu ceva mai mult Dumnezeu sa ma ierte...nu cred ca mai pot...

| claudia23 a răspuns:

Sa nu faci asta niciodata gandeste-te ca multi si-ar dori sa fie in locul tau, sa fie sanatosi si sa se bucure de viata...toate vor trece si tine minte toate se intampla cu un scop in viata.Intr-o zi vei fi fericit si vei uita de toate necazurile de acum.Ai grija de tine