| Jony123 a întrebat:

Luna asta m-am mutat pe Orange, si acusi se expira extraoptiunea, urmeaza sa reincarc dar la magazine obisnuite am vazut doar cartele de 4 si 7 euro, parca erau si mai mari dar nu ma intereseaza mai mari. Ce vreau eu sa stiu este daca sunt cartele ca sa reincarc de 5 euro...6 euro?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Vezi ca pe la benzinarii si hypermarketuri au aparate gen bancomate in care iti incarci cu cati bani vrei. Eu sunt pe cosmote de exemplu si minimum de incarcare e 17Lei. Alegi reteaua pe care vrei, alegi o suma (iti da de la 3euro pana la 20 sau mai mult), sau poti sa alegi "Alta suma" si introduci cati bani vrei tu. Iti scrii numarul acolo, si dupa ce dai Finalizare primesti o chitanta care iti arata cati euro ai, cati bani ai bagat si cursul valutar parca, apoi primesti mesaj de la reteaua pe care esti ca "contul tau a fost incarcat cu x euro prin serviciul ZebraPay''. Cauta prin magazinele Mega-image, sau magazine gen Cora, Real. Pupici!