| anonim_4396 a întrebat:

Luni e ziua prietenei mele cea mai buna pe care nu am mai vazut-o de doua saptamani... ce sa-i scriu pe felicitare mai frumos si ce cadou (mai simbolic nu ceva f scump) sa-i iau?
nu exagerati cu cadoul va rog.laughingrolling on the floor

1 răspuns:
| cornculapte a răspuns:

Gandeste-te la o amintire, un obicei (prost, ar fi mai amuzant) al ei, o caracteristica... orice. Ia-i un cadou care sa simbolizeze una dintre chestiile astea.
De exemplu, eu am un prieten care avea tot felul de tricouri cu personaje Disney si cu Superman si era mai 'alcoolic' de felul lui asa ca i-am luat un tricou cu emblema lui Batman sub care scria 'Beatman'.
Prietenei mele cele mai bune i-am luat un crocodil din plus pentru ca obisnuia sa ne alinte pe toti 'crocodil', iar unei alte prietene i-am luat o papusa Barbie pentru ca e blonda, inalta... ma rog, arata ca o Barbie.
Am o prietena care e cu doi ani mai mica (e cea mai mica din grupul nostru) si abia asteptam toate sa implineasca si ea 18 ani, asa ca de majoratul ei vreau sa ii iau o medalie cu 18, pentru ca va fi o mare realizare cand va deveni majora in sfarsit. laughing