| anonim_4396 a întrebat:

Luni,la mine în județ, o să înceapă școala în scenariul verde. Și mi-e frică... mi-e teamă. Aș vrea să nu mă duc, să rămân în camera mea, dar nu este posibil. M-am mai și îngrășat o grămadă în ultimele luni și nu e de parcă înainte eram slabă.
Nimeni nu o să vrea să stea lângă mine. Toți colegii mei o să se uite lung la mine și o să mă evite de parcă aș avea păduchi și mă pot aștepta să aud miștouri la adresa mea. Nu-i asta problema. M-am obișnuit cu asta. Faza este că vreau să mă liniștesc și nu reușesc.
Nu am cui să mă confensez și să cer sfaturi, cu cine să vorbesc. Prieteni nu am, dacă i-aș spune mamei ar începe să râdă și ar zice "cine, tu? nu are cum" sau "și ce vrei să fac eu?" "ești bolnavă?", iar tata nu mă mai gândesc. Așa că apelez la TPU.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si noi ce vrei sa facem? Mergi la scoala.

| Adryannasym a răspuns:

Hei..este totul ok, va fi bine. Nu te lasa influențată de parerea altora din jur, pun pariu ca esti o fata de nota zece si nu meriți nimic de rău. Doar nu-ti bate capul si liniștește te pentru ca totul o sa fie ok. Dacă ai nevoie de ceva, da mi mesaj pe privat si te voi ajuta cu drag.