| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de păduchi?
De vreo două luni mă mănâncă capul și am găsit vreo 5 păduchi in ultimele săptămâni la mine in cap.
Problema e ca m-am uitat atent pe firele de par și am multe oua de păduchi pe fire și mi-e teama sa nu se înmulțească curând.
Va rog spuneti-mi ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tunde-te zero si mergi la farmacie sa-ti dea tratament! Deasemenea trebuie fiarta lenjeria de corp si de pat in care ai dormit, umblat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un tratament mai vechi si eficace era cu petrol lampant: https://bit.ly/3pynwW1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog du-te la farmacie sau roaga pe cineva cat mai repede si cumpara-ti un tratament pentru paduchi...

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Tunde l cât mai repede posibil, să nu dai si la alte persoane dacă nu cumva ai făcut o deja, stai linistit că părul creste repede înapoi