| Pinguinul_8392 a întrebat:

M-am apucat de fumat de aproximativ 1 saptamana si 2-3 zile, fumez cate 1 tigara, 2 pe zi, nu am fumat in acest interval ~3 zile si incepeam sa caut ca disperatu o tigara prin casa. Ce imi recomandati sa fac ca sa ma las de fumat, stau foarte mult timp la calculator, numai afara fumez in padure...

Răspuns Câştigător
| NIGhTmArE187 a răspuns:

Dupa 1 saptamana NU ai cum sa devii dependent, trebuie mult mai mult timp si mult mai multe tigari fumate.probabil ca e psihicul tau care iti ordona sa fumezi nu iti cere corpul, nu are cum dupa atat de putin timp.acum e ff usor sa te lasi, pur si simplu nu-ti mai lua si gata.

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Ii problema daca incepi sa tremuri dupa tigara.Incearca Nicotin de la farmacii, si pe langa ele iti mai trebuie si o vointa de fier sa te lasi.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Iti trebuie multa determinare ca sa te lasi de orice drog, eu nu fumam dar aveam alte obsesii si mersul la sala m-a ajutat sa scap de ele.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Si tu ai plecat de pe T/A?

| claudia01 a răspuns:

Sa nu mai fumezi.