| xFaith a întrebat:

M`am apucat de fumat din cauza unui baiat.
La inceput fumam 1 tsigare la 2-3 zile, iar acum fumez cate 4.
Cand trag in piep ma ia o ameteala de nici in picioare nu mai pot sta.
imi spuneti cauza?

Răspuns Câştigător
| IonelaNela97 a răspuns:

Deoarece organismul tau nu e obisnuit cu asa ceva s-ar putea sa si vomiti, din pacate ai facut o greseala mare si ar trebui sa renunti :[nu o zic din rautate dar daca vrei sa continui sa stii ca va incepe de la 1 la 2 de la 2 la 3 pe zi si tot asa pana la un pachet...si e un viciu ft greu de lasat dar tu de abia te-ai apucat :[ fumeaza mai putin si manca si sa nu uiti de calciu...: [

4 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Sunt prea tari tigarile, asta e cauza ca nu poti sta in picioare, si pentru ca fumezi ca te 4, e de la dependenta (creka sti ce inseamna : sa vrei tot timpul sa fumezi si din ce in ce mai mult, pana ajungi obsedat/a).
Dupa parerea mea ar trebui sa te lasi de fumat, dar nu-ti mai fac capu toaca si iti spun doar sa faci cum vrei u.
Succes! funda?happy

| xFaith explică:

Am 17 ani. si fumm kent`.

| Licuricitrist a răspuns:

Ca sa stiu cauza trebuie sa stiu si varsta. Daca ai intre 14-18 ani atunci cauza este varsta,plamanii tai ne fiind obisnuiti cu fumul de tigare, la fel si inima, iti provoaca stari de ameteala.Te sfatuiesc sa te lasi pentru ca nu sunt bune.

| Alina_2393 a răspuns:

Avyng oh go on Esti una din vitimele dragosteiwinking Cauza este simpla : acel baiat :* Gandeste.te ca iti distrugi viata TIE nu luiwinking si ca nu o sa fiti impreuna pana la infinit si ca lui dupa nu o sa ii pese ca tu zaci la pat pentru` ca te.ai apucat de fumat pentru` el happy Nu o zic cu rautate dar...e mai bine sa te lasi de fumat sau sa il dai uitarii pe baiatwinking Succes :*